Eğitim

Keşan’da 843 köy okulu öğrencisi 15 Şubat’ta yüz yüze eğitime başlayacak

Okullarda yüz yüze eğitim için Kabine toplantısından beklenen karar dün akşam itibariyle açıklandı. 15 Şubat’ta köy okullarında başlayacak eğitim öğretim sezonu ile birlikte, Keşan’a bağlı köylerde 843 öğrenci aylar sonra sıralarında derse başlayacak.

45 köyün bulunduğu Keşan’da 15 Şubat Pazartesi itibariyle, 843 öğrenci ders başı yapacak. İlçe köylerinde bir kısmı taşımalı eğitim ile merkez okullara gelecek olan öğrenciler, yüz yüze tam zamanlı eğitime geçecek. Ardından 1 Mart tarihinde ise 8. ve 12. sınıf öğrenciler için de okulların kapılarını açması planlanıyor.


Konuyla ilgili olarak Keşan’a bağlı okullarda yeni dönem için Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, köy okul müdürleri il birlikte değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Yürütülecek sistem hakkında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un basın açıklamasını beraber dinleyen heyet, ardından sistemin nasıl yürüyeceği konusunda fikir alışverişi yaptı

Okullar nasıl açılacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Köy okullarımızı 15 Şubat’ta yüz yüze tam zamanlı eğitime açıyoruz. 1 Mart tarihinde 8. ve 12. sınıf öğrencilerimiz içinde okullarımız kapılarını açacak. Bilim Kurulu’nun ön gördüğü şartlar çerçevesinde sınıflardaki yerlerini alacaklar. Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günlerde bu öğrencilerimiz özel izinle muaf olacaktır.

Vaka artışı olursa eğitime ara verilecek. Vaka sayısına göre eğitim kademeli olarak başlayacak. Lise öğrencilerimizin 1. dönemden kalan sınavları Mart ayında yüz yüze yapılacaktır. Uzaktan eğitimin devam ettiği süreçte okullarımızın temizliğini standartlara uygun şekilde hızlı bir şekilde yapabildik. Öğrencilerimizin tamamen yüz yüze eğitime başlayabilmesi maske mesafe ve vaka sayılarındaki düşüşe bağlı.” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu