GündemSağlıkSektörelYaşam

Keşan’da 14 Mart Tıp Bayramı törenle kutlandı

Keşan’da 14 Mart Tıp Bayramı bugün gerçekleştirilen törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki tören alanında düzenlenen törene; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, CHP Keşan İlçe Başkanı Anıl Çakır, CHP Keşan Belediye Başkan adayı Mehmet Özcan, Keşan İlçe Sağlık Müdürü Dr. Hakan Çetin, Keşan Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Recep Vural, Özel Keşan Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Ali Haydar Yıldırım ile doktorlar ve sağlık çalışanları katıldı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü, Keşan Devlet Hastanesi ve Özel Keşan Hastanesi yöneticileri tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasının ardından tören saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.

Törende; Dr. Hakan Çetin, Op. Dr. Recep Vural ve Özel Keşan Hastanesi doktorlarından Uz. Dr. Uğur Özdağlı günün anlam ve önemini belirten birer konuşma yaptı.

Dr. Hakan Çetin konuşmasında; “Yolumuz uzun, yükümüz ağır. Yükümüz ağır, çünkü uğraşımız insan, insan sağlığı. Sorumluluğumuz çok, çünkü yaptığımız yanlışın telafisi yok. Sırtımızdaki bu ağır yüke rağmen bu sorumluluk bilinciyle, büyük bir özveriyle, çoğu kere kendi yaşantımızdan fedakarlık yaparak hatta ve hatta birçok meslektaşlarımızın ve sağlık çalışanımızın hayatını kaybettiği pandemi döneminde olduğu gibi canımızı hiçe sayarak, tek gayesi hastalarına şifa olmak olan başta siz değerli mesai arkadaşlarım olmak üzere, tüm tıp camiasının 12 Mart Tıp Bayramı’nı kutlar, saygılarımı sunarım.” ifadelerini kullandı.

Op. Dr. Recep Vural da “Bizim mesleğimiz öyle bir meslek ki Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ‘Beni, Türk hekimlerine emanet ediniz’ sözüyle, bize olan güveni gösteriyor.” dedi.

Vural‘ın ardından konuşan Uz. Dr. Uğur Özdağlı ise mesleğin tarihçesinden ve meslekte önemli izler bırakan isimlerden bahsetti.

Pandemide 98, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depreminde de 103 hekimin hayatını kaybettiğini vurgulayan Özdağlı“Biz buraya ‘Beni, Türk hekimlerine emanet ediniz.’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sayesinde geldik. Bugün her ne kadar ‘Hekimler giderlerse gitsinler.’ diyen zihniyet olsa da bu topraklarda geçmişimiz var, geleceğinde de burada olacağız.” ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından doktor ve sağlık çalışanlarına karanfil hediye edildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu