Haberler

Keşan TSO’nun koordinatörlüğünü üstlendiği online duyuru platformu, meyvelerini vermeye başladı

KTSO (Keşan Ticaret ve Sanayi Odası), sadece oda üyesi firmalara yönelik olarak geliştirilen, işverenlerin iş duyurusu yapması ve ilave personel istihdamında tüm kamu destekleri hakkında bilgilendirme yapmak amacıyla oluşturulan, online işveren duyuru platformu www.kesantsodaisvar.com‘u Keşan TSO Akreditasyon Sorumlusu Kadir Can Tunç anlattı.

Türkiye’de bir ilk

Platformun tüm teşviklerin tek bir yerde olması adında Türkiye’de bir olduğunu belirten Tunç, “Keşan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından geliştirilen, Türkiye’de ilk kez uygulanan bir projedir. İşverenleri işçi duyurusu girebildikleri bir sistem. Aynı zamanda da personele yönelik İŞ-KUR, SGK, KOSGEB ve Mesleki Yeterlilik Kurumu gibi kamu destekli kurumları bir arada toplayan ilk ve tek platform.” şeklinde konuştu.

“2 bin 700 üzerinde üye ilan verebilecek”

Yalnızca üyelerin sisteme girip ilan oluşturacağını belirten Akreditasyon Sorumlusu Tunç, sistem ile ilgili olarak “Keşan, İpsala, Enez bölgesinde faaliyet gösteren yaklaşık 2 bin 700’ün üzerinde üyemize yönelik geliştirilen bir uygulamadır. Üyelerimiz, kendi firma ve yetkili bilgileriyle sisteme girerek işveren kaydı oluşturmakta ve ister firma sahibi ister firma yetkili tarafından yönetimini sağlayarak sisteme aradıkları personellerin kriterlerini içeren ilanları girebiliyorlar. Sonrasında sistemde kendilerine yöneltilen soruları cevaplayarak kamu kurumları tarafından personele yönelik sağlanacak teşvikleri öğrenebiliyorlar. Biz talepleri inceleyip onaylayarak web sitemizde yayınlıyoruz.” bilgisini verdi.

Hem şirketlerin personel maliyetlerini düşüren hem de istihdama katkıda bulunan platform ile ilgili olarak Tunç, “Özetle; KTSO olarak tüm kamu teşviklerinin tek çatı altında toplandığı bu sistemi bölgede istihdamı sağlamak ve firmaların personel maliyetlerini düşürmek için oluşturduk. Sizler de hem ktso.org resmi web sitemizden hem de kesantsodaisvar.com üzerinden sistemimizi takip edip kamu teşviklerinden yararlanabilirsiniz.” sözlerini kaydetti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu