Eğitim

Keşan TSO’dan uzaktan eğitime tablet desteği

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB) öncülüğünde başlatılan tablet kampanyası kapsamında Keşan Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 55 adet klavyeli tablet bilgisayar imzalanan protokol ile Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü‘ne teslim edildi.

8 Şubat Pazartesi Günü Saat 13.00’da Keşan TSO Meclis Toplantı Salonunda düzenlenen protokol programına Keşan TSO Meclis Başkanı Orkun Özkaya, Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Yönetim Kurulu Üyeleri, Selçuk Ataklı, Yusuf Cemil Çakıcı, Uğurcan Urgan ile birlikte Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz katıldı.

Başkan Şapçı: “Sadece ticari hayatı değil, çocuklarımızı da koruyor ve onları geleceğe hazırlamak için çalışıyoruz

Keşan TSO olarak sosyal sorumluluk projelerine önem verdiklerini belirten Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı “Sağlıktan ekonomiye, spordan sanata bir çok alanı olumsuz etkileyen Covid-19 salgını eğitim hayatını da olumsuz yönde etkiledi. Bu süreçte sadece ticari hayatı değil, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı korumak içinde çalışmalar gerçekleştirdik. Çocuklarımızın derslerinden geri kalmaması ve online eğitimlerine düzenli olarak katılmaları için Keşan TSO olarak “Uzaktan Eğitime Sen de Yakından Destek Ol” kampanyasını başlattık. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz iş birliğinde değerli oda üyelerimizin ve Keşan Halkımızın da destekleriyle evlerde, işyerlerinde kullanılmayan masaüstü, dizüstü bilgisayarları, monitörleri, tabletleri, klavye ve benzeri cihazları toplayarak gerekli tamir ve tadilat işlemlerini yaptıktan sonra Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle beraber tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi öğrencilerimize ulaştırdık.” dedi

55 Adet Klavyeli Tablet Bilgisayarın Teslimini Gerçekleştiriyoruz

Sözlerine devam eden Başkan Şapçı “Bugün yine burada uzaktan eğitime destek vermek adına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği(TOBB)’miz öncülüğünde başlatılan ‘Küçük Parmaklar’ kampanyası için Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müzle bir aradayız. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için yapılan kampanyaları Keşan TSO olarak son derece önemsiyoruz. Öğrencilerimizin uzaktan eğitimden yararlanabilmeleri ve erişim sorunlarını çözmeye yönelik atılan adımların her zaman yanındayız. Eğitime destek kapsamında Keşan TSO olarak 55 adet klavyeli tablet bilgisayarı, ihtiyaç sahibi olan öğrencilerimize ulaştırılmak üzere Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim ediyor,  salgının bir an önce sona ermesi ve normal eğitim düzenine geçilmesini diliyoruz. Bugüne kadar bir çok eğitim projelerine imza atan ihtiyaç sahibi çocuklarımız için bu anlamlı çalışmaya da öncülük eden Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın M. Rıfat Hisarcıklıoğlu‘na odamız ve şahsım adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Keşan TSO Meclis Başkanı Özkaya: “Keşan TSO olarak uzaktan eğitimin destekçisiyiz

Söz alan Keşan TSO Meclis Başkanı Orkun Özkaya da şunları söyledi; “Uzaktan eğitimin olmazsa olmazı tablet bilgisayar. Bizde odamız ve Keşan Halkı olarak bu projeleri destekliyoruz. Kampanya kapsamında alınan bu tabletlerin Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz aracılığıyla ihtiyaç sahibi olan çocuklarımıza ulaştırılacağına inancımız tamdır. Öğrencilerimizin de tabletlerden doğru bir şekilde yararlanarak eğitim almalarını ümit ederim.”

Uzaktan eğitime verilen desteklerden dolayı mutluluğunu ifade eden Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz “Uzaktan eğitime katkı sağlamak amacıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin öncülüğünde yapılan bu kampanya kapsamında Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’ndan  55 adet klavyeli tableti teslim alıyoruz. Tabletleri okul müdürlerimiz aracılığıyla ihtiyaç sahibi olan öğrencilerimize ulaştıracağız. Başta TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu olmak üzere Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza ve yönetim kuruluna teşekkür ediyoruz.” Dedi.

Yapılan konuşmaların ardından karşılıklı imzalanan protokol ile tabletlerin teslimatı yapıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu