EkonomiHaberler

Keşan TSO ve Keşan TB, Halk Bankası ile tedarik zinciri finasmanında paraf kart protokolü imzaladı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Halkbank arasında, tedarik zincirlerinde finansman kaynaklı yaşanan aksaklıkları ve tahsilat problemlerini gidermek üzere gerçekleştirilen “TOBB-Halkbank Tedarik Zinciri Finansmanı Paraf Kart Lansmanı” kapsamında, Keşan TSO (Ticaret ve Sanayi Odası) Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı ve Keşan TB (Ticaret Borsası) Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz ile Halkbank Keşan Şube Müdürü Cem Tuna tarafından “Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü” imzalandı.

İçinde bulunduğumuz koronavirüs( Covid -19) salgını döneminin ticari hayatı olumsuz etkilediğini ifade eden Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan’ın katılımıyla gerçekleştirilen ‘TOBB-Halkbank Tedarik Zinciri Finansmanı Paraf Kart Lansmanı’ kapsamında tüm üyelerimize, ticari mal alım-satımlarında, güvenli ticaret sistemi ve kolay finansman imkânı getiriliyor. Alıcı ve satıcı arasında Güvenli Ticaret Sistemi kurmayı sağlayan ‘Paraf Kart’ ile üyelerimiz alımlarda 540 güne kadar vade ve düşük maliyet avantajlarından yararlanabilecek. Keşan TSO olarak içinde bulunduğumuz bu zorlu süreci üyelerimizin daha rahat atlatması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İmzaladığımız protokol, ekonomik olarak sıkıntılı günler geçiren üyelerimize bir nebze olsun nefes aldırılacak. Zorlu pandemi sürecinde üreticilerimizin ve iş dünyasının beklentileri ve ihtiyaçları doğrultusunda büyük emekler sarf ederek çalışmalarını sürdüren ve bu projeyi hayata geçirerek ekonomiye hız kazandıran TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Halk Bankası Genel Müdürü Sayın Osman Arslan’a teşekkür ederiz. Detaylı bilgiye Halkbank Şubelerinden ve TOBB web sitesinden ulaşılabilir. Bu vesileyle imzalanan protokolün tüm üyelerimize ve KOBİ’lerimize hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Protokolle ilgili açıklamada bulunan Keşan TB Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Kaymaz, “İçerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde üyelerimizin faydaları adına yürüttüğümüz çalışmalarımıza bir yenisini daha ekliyoruz. Koronavirüs pandemisi sürecinde yaşanan birçok olumsuzluğa rağmen üyelerimizin ekonomik faaliyetlerini devam ettirebilmeleri maksadıyla elimizi taşın altına koymaya devam ediyoruz. Bu noktada, TOBB ve Halk Bankası arasında imzalanan ‘Tedarik Zinciri Finansmanı Projesi’ kapsamında bizler de Halk Bankası Keşan Şube Müdürümüz ile protokol imzalamış bulunuyoruz. Protokolümüz kapsamında, işletme sermayesi katkısı alacak üyelerimizin tedarik ihtiyaçları uygun vade imkânları ile karşılanacak, bu sayede üretim ve ticaretin sürdürülebilirliği sağlanacaktır. Üreticiler veya satıcılar, tahsilat ile uğraşmadan Halkbank güvencesi ile üretime ve pazarlamaya daha çok vakit ayıracaklar Tahsilatlar Halk Bankası garantisiyle peşin ya da taksitli şekilde alacaklar ve nakit akışını öngörülebilir hale getirmiş olacaklar. Projenin hayata geçirilmesinde emekleri ve katkıları bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanımız Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile Halkbankası Genel Müdürü Sayın Osman Arslan’a teşekkürlerimizi sunuyorum.” dedi.

Halk Bankası Keşan Şube Müdürü Cem Tuna, Halk Bankası olarak Keşan TSO ve Keşan TB üyesi üreticilerin ekonomik faaliyetlerini sürdürebilmelerine destek olmak adına gayretli bir şekilde çalışmalarını gerçekleştireceklerini ve sürecin el birliği ile daha iyi noktalara taşınacağını dile getirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu