Eğitim

Keşan TSO VE Keşan MYO arasında, öğrencilerin eğitim ve stajına yönelik prokotol imzalandı

Trakya Üniversitesi Keşan Meslek Yüksekokulu bünyesinde açılacak Elektrik ve Enerji Bölümü altında ‘İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi’ programı öğrencilerinin, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı üye işletmelerinde ‘İşyeri Uygulama Eğitimi ve Staj’ yapabilmesi için kurumlar arasında protokol imzalandı.

İmzalanan protokol ile ilgili olarak Keşan TSO toplantı salonunda yapılan toplantıda konuşan, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı oda ve KMYO arasında işbirliği protokolü imzalayacaklarını ve protokol kapsamında doğal gaz ve klima ilgili sektördeki işletmelerde bir yarı dönem staj imkanı sağlanacağını bildirdi.
Staj gören öğrencilerin oda üyelerine hiçbir maliyeti olmayacağını dile getiren Şapçı, sözlerinin devamında konuyla ilgili detaylı bilgi verdi.

Keşan Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Süleyman Kök de protokol kapsamında bilgilendirmede bulundu.

Protokol neleri içeriyor?

  • Protokol kapsamında Doğalgaz, Klima ve bu sektördeki işletmelere 1 yarı dönem (6 ay) staj imkanı verilecek
  • Staj sürecinde öğrencilerin SGK yükümlülüklerini Trakya Üniversitesi karşılıyor ve Oda Üyelerine maliyet “0” olacak
  • Her yıl düzenli olarak Oda Yöneticileri, ilgili sektörün temsilcileri ve Üniversite hocalarımız ile toplantıları yapılacak ve piyasanın sorunlarına yönelik eğitim ve staj programı belirlenecek.
  • Staj süresi dolan ve mezun olan öğrenciler içinde gerekli koşulları sağlayan oda üyelerine üniversite mezununu tam zamanlı olarak istihdam ettirmesi için KOSGEB ve İŞKUR desteği sağlayıp, istihdama katkı sağlanacak

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu