Ekonomi

Keşan TSO KOSGEB destekleri hakkında bilgilendirdi: “Yeni girişimcilerle bölgemize katma değer sağlanıyor”

2021 yılında 6 girişimcinin projesi onaylandı
38 girişimci toplamda 1.2 milyon TL geri ödemesiz destekten yararlandı

Keşan TSO ( Ticaret ve Sanayi Odası) bünyesinde yer alan Keşan, İpsala ve Enez KOSGEB Temsilciliği tarafından girişimcilere sağlanan destekler hakkında düzenlenen basın toplantısında, destekler ile ilgili bilgiler verilirken, desteklerden faydalanan girişimciler de desteklerin işletmelerine kattıkları artıları anlattı.

Keşan TSO Meclis Toplantı Salonu’nda düzenlenen basın toplantısına; Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Genel Sekreter Erdem Başak, KOSGEB Temsilcisi Kadir Can Tunç, KOSGEB Desteklerinden yararlanan girişimciler, Ediz Yazılım firması Hasan Savaş, Mandavilla firması Meral Badem, Has Ayakkabı firması Hakan Katrancı, Badem Yağı üreticisi Muzaffer Kadem katıldı.

“38 girişimciye 1.2 milyon TL geri ödemesiz destek sağladık”

Toplantının açılış konuşmasını yapan İsmail Şapçı, KOSGEB desteklerini duyurmak ve girişimcilere destek olunması adına bu toplantılara önem verdiklerini dile getirerek, “2 adet AR-GE, 8 adet üretici-imalatçı firma ve 28 adet de hizmet sektöründe faaliyet gösteren girişimci ile Keşan, İpsala ve Enez ilçelerinde 38 girişimciye toplamda 1.2 milyon TL geri ödemesiz destek sağladık. Buna ilave olarak 600 bin TL’nin üzerinde düşük faizli krediden yararlandırdık. Bu sayede, yeni girişimcilerimiz ile bölgemize yeni katmadeğerler sağlanmış oluyor. Kendilerine ben çok teşekkür ederim. Bunun yanında yine girişimcilerime 1 milyon TL’nin üzerinde yeni destek de sağladık.” derken üretenlerin yanında olmaya devam edeceklerini belirterek, sözü KOSBEG Sorumlusu Kadircan Tunç‘a bıraktı.

“2021 yılında 6 girişimcinin projesi onaylandı”

Temsilcilik olarak bölge genelinde işini geliştirmek isteyenlere her zaman kapılarının açık olduğunu belirterek sözlerine başlayan Tunç, “2019 yılında yayınlanan KOSGEB mevzuatı ile birlikte özellikle üretim sektöründe faaliyet gösteren işletmelere destek miktarları arttı ve devam etmekte. 2021 yılında 6 girişimcinin projesi onaylandı.” dedi ve sözü KOSGEB desteklerinden faydalanan girişimciler bıraktı.

KOSGEB destekleri ile birlikte işletmelerine verilen destekleri anlatan işletmeciler, bir yandan işletmelerinde yaşadıkları süreçleri anlatırken aynı zamanda diğer girişimcilerin de KOSGEB desteklerini hakkında bilgi sahibi olup başvurmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu