Ekonomi

Keşan TSO Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi faaliyetlerine başladı

TOBBUYUM Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi iş birliği ile kurulan ve geçtiğimiz günlerde TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımları ile açılışı gerçekleştirilen Keşan TSO Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi faaliyetlerine başladı.

Genel Sekreter Başak: “Üyelerimiz Kolaylıkla TOBBUYUM web sitesinden (www.tobbuyum.com.tr) ve Odamıza Başvurarak Kurumsal Olarak Arabuluculuk ve Tahkim Hizmeti Alabileceklerdir.”

Keşan TSO Genel Sekreteri Erdem Başak tarafından yapılan açıklamaya göre: “Bölgemizde ticari, tüketici ve işçi – işveren uyuşmazlıkları alanındaki davalar, uzun yıllar süren mahkemeler neticesinde sonuçlanmaktaydı. Odamız bünyesinde kurumsal faaliyetlerine başlayan Keşan TSO Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi’mizin aktif olmasıyla birlikte bu alanlarda sorun yaşayan üyelerimiz Kolaylıkla TOBBUYUM web sitesinden (www.tobbuyum.com.tr) ve Odamıza başvurarak kurumsal olarak arabuluculuk ve tahkim hizmeti alabileceklerdir.

Keşan TSO Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi ne iş yapar diye soracak olursak başlıca; taraflar arasında yaşanan uyuşmazlıkların en kısa sürede verimli ve etkin çözümlenmesini sağlanmasına katkıda bulunacak ve uyuşmazlıkların çatışmaya dönmeden önce ticari ilişkilerin korunması açısından da çalışmalarını sürdürecektir.  Keşan TSO Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezi ile ticari, tüketici ve işçi- işveren arasındaki sorunların çözümü 4 hafta içerisinde çözüme kavuşturulması sağlamaya çalışacak ve zaman maliyeti azalacaktır. Ayrıca arabuluculuk ile çözülemeyen dosylar tarafların da rızası alınarak tahkim ile yaklaşık 3-4 ay içerisinde profesyonel olarak nihai karara ulaştırılmaya çalışılacaktır.

Devlet mahkemelerindeki ücretlere kıyasla çok daha uygun fiyata uyuşmazlıkların arabuluculuk ve tahkimle çözüldüğü bu alnın önemli yönlerindendir. Ayrıca arabuluculuk ve tahkim çözüm yöntemleri kanunen gizlilik altındadır. Mahkeme sürecine gidildiğinde şirketlerimizin ve vatandaşlarımızın bilgileri ve belgeleri kamuoyuna açılmaktadır. Bu bağlamda, üyelerimize yaşayabileceği uyuşmazlıklarında arabuluculuk ve tahkim yöntemlerimiz ile gizli, tarafsız, şeffaf ve kurumsal bir şekilde hizmet verilmektedir.

Üyelerimiz alanında uzman arabulucularımız ve hakemlerimizle birlikte kurumsal hizmetimizle birlikte mevcut ticari, tüketici ve işçi – işveren uyuşmazlıklarının kurumsal olarak çözümlenmesi için Odamız Arabuluculuk ve Uyuşmazlık Çözüm Merkezimize başvurabilirler” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu