Genel

Keşan tek yürek oldu, yardım olup yağdı!

Kahramanmaraş’ta yaşanan yıkıcı depremin arından Keşanlılar yardım için tek yürek oldu. Çok sayıda vatandaş afet bölgesine ihtiyaç malzemesi ulaştırabilmek için yardım olup yağdı.

Bugün meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından Türkiye yasa büründü. Artçı depremlerin ardı arkasının kesilmediği bölge için tüm ülke genelinde adeta seferberlik ilan edildi.

Keşanlı vatandaşlar da afet bölgelerine yardım göndermek için tek yürek oldu. Keşan Belediyesi tarafından yapılan çağrıya cevap veren çok sayıda Keşanlı, soluğu Keşan Lisesi’nin yanında yer alan kapalı spor salonunda aldı. Kışlık kıyafet başta olmak üzere, ayakkabı, çocuk bezi ve mama yardımı yapan vatandaşlar, deprem mağdurlarına el uzatmak için bağışta bulundu.


Çok kısa sürede çok sayıda yardım malzemesinin toplandığı ilçede vatandaşlar yaraların en kısa zamanda kapanmasını diledi.

Öte yandan belediye yetkilileri tarafından yapılan bilgilendirmede, evlerinden eşya göndermek isteyen ancak kendi imkanları ile getiremeyen vatandaşlar için Keşan Belediyesi tarafından araç temin edildiği ve evlerinden eşya alınmasını isteyen vatandaşların 153’ü arayabileceği bilgisine yer verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu