GündemSon DakikaSON DAKİKA

Keşan deprem bölgesi için tek yürek olacak!

Keşan depremin yaralarını sarmak için bugün tek yürek olacak. Bugün saat 14.00’te başlanacak yardım seferberliği Keşan Lisesi spor salonunda yapılacak..

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde bugün saat 04.17’de 7,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Şimdiye kadar 50’den fazla artçı sarsının yaşandığı bölgede yüzlerce bina yıkılırken, çok sayıda bina da kullanılmaz duruma geldi.
Depremin ardından binlerce kişi afet bölgesinde kış soğuğunda evlerinin dışında kaldı.

Yurt içi ve yurt dışından afet bölgesine yardım yağarken, bir haber de Keşan Belediyesi’nden geldi. Belediye tarafından kısa mesaj ile vatandaşların cep telefonlarına gönderilen çağrı ile deprem bölgesine yardım için destek istendi.

Keşan Belediyesi’nden yapılan açıklamada bugün saat 14.00’te, Keşan Lisesi yanında yer alan spor salonunda başlanacağına yer verildi. Yardım kampanyasında, Keşanlılar yaraları sarmak için tek yürek olacak.
Yine belediye tarafından yapılan çağrıda vatandaşlardan öncelikli olarak, mont, hırka, kazak, çorap, bot, battaniye, ısıtıcı, çocuk bezi gibi eşyaların getirilmesi istenerek, şu ifadelere yer verildi: “Deprem bölgesindeki vatandaşlarımız için yardımlarınızı Keşan Lisesi arkasında bulunan spor salonuna saat 14.00 itibariyle teslim edebilirsiniz.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu