CANLI YAYIN

Keşan pazaryerinde kritik gün! Kovid-19 vakaları artarken, vatandaş kurallara uyuyor mu?

Son günlerde Edirne genelinde artan Kovid-19 vakaları, uyarıların ve denetimlerin de artmasına neden oluyor.
Keşan’da da vatandaşlara ve esnafa sık sık “maske-mesafe-temizlik” hatırlatması yapan yöneticiler ve esnaf odası başkanları, aksi halde ciddi tedbirler alınabileceğini ve pazaryerinin ya da iş yerlerinin kapatılmasının gündeme gelebileceğini ifade ediyor.
31 Ekim 2020 Cumartesi günü kurulan pazaryerinde de denetimler gerçekleştirilmiş ve esnafa bu hafta işaret edilerek, “Kurallar konusunda taviz vermeyin!” uyarısı yapılmıştı.
Bugün de (7 Kasım 2020 Cumartesi) ; Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Sebze Bakkal ve Manavlar Odası Başkanı İbrahim Aldanmaz, Keşan Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Hasan Kocaman ve Zabıta ekipleri, pazarda “maske – mesafe – hijyen” denetimi yaptı.
Denetimler sırasında esnafın ve vatandaşların tutumunu gözleyen ve kuralları hatırlatan Helvacıoğlu, yapılan uyarıların sahaya yansıdığını belirterek, şunları söyledi: “Herkes önce kendisi için sonra da toplum için kurallara uymalı. Bu işin affı yok. Aksi halde kapatmalar gelecek. Hiçbirimiz bunu istemiyoruz. Pazarımızın sürekli açık kalmasını istiyorsak hem pazarcı esnafımız hem de alışveriş yapan vatandaşlarımızın kurallara harfiyen uyması çok önemli. Esnafımızla halkımızla birlikte bu işi atlatacağız. Sağlığımızı korumak için hepimize görev düşüyor.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu