GündemKeşan

Keşan Otogarı’nda 2. etap ne zaman başlıyor !?

Keşan’da Cumhur İttifakı’nın 15 Ocak 2024 Pazartesi günü gerçekleştirdiği ve 5 yılda yapılan hizmetlerin anlatıldığı basın toplantısında, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘na Keşan Şehirlerarası Otobüs Terminali sorulmuş, Helvacıoğlu da, “Otogarın dışını toparladık, içi için de ihalemizi hazırladık” demişti.

AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, MHP Keşan İlçe Başkanı Adnan İnan, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve parti yöneticilerinin katıldığı basın toplantısında Helvacıoğlu, basın mensuplarının otogar ile ilgili sorduğu bir soruyu cevaplandırmıştı.

Toplantıda, dış düzenlemesi Keşan Belediyesince yapılan otogarda sıkıntılar olduğu ve esnaf ile vatandaşların bu sıkıntılarına çözüm aradığı belirtilerek, terminalin iç düzenlemesinin ne zaman yapılacağı sorulan Helvacıoğlu; “Otogarın dışını toparladık ve içi için ihalemizi hazırladık. Doğalgaz, mescit, modern tuvaletleri olan bir proje hazırladık. İhalesini yakın zamanda yapacağız ve 3 ay içerisinde de çalışmaları bitiriyoruz. Modern bir otogar olacak. Bu kış için ise ısınma konusunda geçici önlemler düşünüldü.” diye cevap vermişti.
Helvacıoğlu, hazırlanan proje görsellerini de basın mensuplarına telefon arşivinden göstermişti.

Keşan Belediyesi’nin sosyal medya hesabından bugün yapılan paylaşımda, bu görseller kamuoyu ile de paylaşıldı.

Helvacıoğlu‘nun, ihale aşamasından sonra çalışmaların 3 ay içinde tamamlanacağını belirttiği proje ile ilgili yapılan paylaşımda, proje görselleri ile birlikte şu ifadelere yer verildi:
“İhale aşamasına getirdiğimiz Otobüs Terminalimizin projesi hazır.
Aynı bina çatısı altında; Lokanta, Büfe, Yazıhane, WC’lerin yenileceği projemizi ihaleye çıkıyoruz.
Şehrimize gelen misafirlerimizi prestijli bir otogar ile karşılayacağız.”

Başlıkta, “Otogar’da 2. etap başlıyor” cümlesi ile yapılan paylaşımda, ihale tarihi ise yer almadı.
“3 ay içinde tamamlanacak bir iş ise neden bugüne kadar beklendi?” diye soran bazı vatandaşlar, “Sayın Helvacıoğlu ‘Bu kış için ısınma konusunda geçici önlemler düşünüldü.’ diyerek, zaten işin seçimden sonraya kaldığını söylüyor.” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu