Haberler

Keşan kamuoyu, genel siyasette iktidardan da muhalefetten de memnun değil

2019 yılının Eylül ve Ekim aylarında Keşan’da gerçeklestirdiğimiz kamuoyu araştırmasında, yaklaşık 1.000 kişi ile görüşerek “Keşan siyasetinde kimleri aktif olarak görmek istiyorsunuz?” diye sorduk. Yaptığımız çalışmada; yerel ve genel siyaseti de yorumlayan vatandaşlarımızdan edindiğimiz görüşler doğrultusunda hazırladığımız anket çalışmamız, Kasım 2019’dan bu yana sahada birebir ve online olarak devam ediyor.

“Keşan siyasetinde kimleri aktif olarak görmek istersiniz?” başlıklı ankette, bir çok konuda farklı sonuçlar göze çarpıyor.
Anket kapsamında vatandaşların hükümet ve muhalefete bakışlarını, Keşan siyasetinde kimleri aktif olarak sahada görmek istediklerini soruyoruz.

Keşan’da yaşayanların dair bir ipucu niteliğinde olacak ankette ilk göze çarpanlar sonuçlar ise şöyle:

“AK Parti’yi Türkiye’de başarılı buluyor musunuz” sorusuna ankete katılanların %22.18’i “EVET” olarak yanıtlarken, %71.82’lik oranla “HAYIR” oyunun üstünlüğü göze çarptı.

“AK Parti’yi Keşan’da başarılı buluyor musunuz?” sorusuna ise cevap verenlerin eşitliği görüldü. “EVET” ve “HAYIR” kutucuklarını işaretleyenlerin oranı %50-50 ile devam ediyor.

“CHP’yi Türkiye’de başarılı buluyor musunuz?” diye sorduğumuz bir başka adımda katılımcıların %26.13 orandaki bir kısmı “EVET” derken, geri kalan %73.87 oranlık bir bölümü de “HAYIR” seçeneğini işaretleyerek CHP’yi Türkiye’de başarılı bulmadığını belirtti.

Keşan için sorduğumuz “CHP’yi Keşan’da başarılı buluyor musunuz?” sorusuna ise katılımcılar arasındaki oran %15.32 “EVET” ve %84.68 “HAYIR” olarak belirlendi.

Devam eden anketimize siz de linke tıklayarak katılabilir, görüşlerinizi yansıtabilirsiniz

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu