Haberler

Keşan İtfaiye Müdürü Savaş Yiğit, “Halkımız itfaiyeyi yeterince tanımıyor”

25 Eylül – 1 Ekim “İtfaiye Haftası” Keşan’da düzenlenen törenle kutlandı.

305. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen kutlama programında konuşan Keşan Belediyesi İtfaiye Müdürü Savaş Yiğit, “Türk İtfaiyesi, yüzlerce ülkede olduğundan daha köklü ve şerefli bir geçmişe sahiptir. İtfaiye Teşkilatımızın şerefli mazisiyle kıvanç duymaktayız. Fakat halkımız itfaiyeyi yeterince tanımamakta, itfaiyenin sadece yangın söndürdüğünü düşünmektedir. Oysa itfaiye, asansörde kalan kişileri kurtarmaktan, kaza sonucu aracında sıkışan vatandaşı çıkarmaya, çatıda kalan kediyi indirmekten kuyuya düşen insanı kurtarmaya kadar değişik konularda vatandaşlarımıza hizmet etmek için özveri ile çalışmaktadır. ” dedi.

Programda daha sonra söz alan Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ise; “Temennimiz afet olmasın, yangın olmasın, deprem olmasın, su baskını ve kazalar olmasın ama olduğunda da itfaiyemiz orada olsun. İtfaiyecilerimiz milletin canının ve malının emanetçisidir. Keşan İtfaiyesi’ni yakın zamanda Türkiye’de örnek, Trakya’da önder olacak kadar da donanımlı yapmaya iddialıyız.” şeklinde konuştu.

Programa katılan ve itfaiyeci abilerinin 305. yaşını kutlayan minik öğrenciler, hem itfaiyeyi daha yakından tanıdı hem de keyifli bir gün geçirdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu