Haberler

Keşan Belediyesi’nin eski başkanlarından Metin Çırpan, son yolculuğuna uğurlandı

25 Eylül 2019 Çarşamba günü vefat eden Keşan eski belediye başkanlarından Metin Atalay Çırpan, 26 Eylül 2019 Perşembe günü ikindi vakti kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlık’ta toprağa verildi.
Cenaze namazının öncesinde, Keşan Belediyesi tarafından düzenlenen ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen törende konuşan gazeteci Feyzullah Aktan, “Metin Çırpan yaratıcıydı, zengin bir insan değildi. Yoğurtçulukla başlayan bir sektörü bugün koca bir gıda sanayi haline getiren bir girişimciydi Metin Çırpan, sıradan bir insan değildi. Politikacılıkta başarılı idi, belediyecilikte başarılı idi, iş hayatında başarılı idi. Dostluklarında da dostluklarına sadıktı. Politikanın acı ve tatlı taraflarını birlikte yaşadık. Çok üzgünüm. Allah rahmet eylesin ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Saygılar sunuyorum.” şeklinde konuştu.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu da törende yaptığı konuşmada, Metin Çırpan’ın 10 Aralık 1976’da göreve başladığını ve 1980 yılına kadar belediye başkanlığı görevini yaptığını belirterek “Metin Çırpan 15 Eylül 1980’de Keşan’a hizmet etmeye doyamadan ihtilal döneminde görevi sonlanmıştır. Görevine doyamadı diyorum çünkü; Merhum belediye başkanımız Rasim Ergene’nin başlattığı Kadıköy Barajı İçme Suyu tesislerindeki suyun Keşan’a gelmesini sağlayan başkanımız Metin Çırpan olmuştur. Tarihte ilk defa Keşan Belediyesi’nde araç alma komisyonu kurmuştur. Dönemin Karayolları Müdürünün Keşanlı olması nedeniyle sayın Metin Çırpan ağabeyimiz yakınlığıyla Keşan’ın birçok yolunu asfalta kavuşturmuştur. Yaşamının son anlarına kadar Keşan için çalışmış. Başarılı işlere imza atmış değerli büyüğümüz Çırpan’ı bugün burada son yolculuğuna uğurlamanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Mekanı cennet olsun.” dedi.

Metin Çırpan’ın kızı Nur Çırpan da şunları söyledi. “Şu anda çok duyguluyum. Keşanlı dostlarımıza herkese çok teşekkür ediyorum. Babam her şeyde çok iyiydi. Böyle bir babaya sahip olmaktan dolayı çok mutluyuz. Bizi çok seviyordu, biz de onu çok çok severek uğurluyoruz. Her zaman kalbimizde olacak. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu