Haberler

Keşan genelinde “şok uygulamalar”

Keşan İlçe Emniyeti tarafından, İlçe genelinde “şok uygulamalar” yapılmaya başlandı.

Uygulamalar kapsamnında, 1 Mart Cuma günü 12.00 – 14.00 saatleri arasında, Paşayiğit – Şehit Er Hakan Korkmaz Caddesi, Zati Yörüker Caddesi ve Yoksulkent Toki civarında yapılan şok uygulamada 24 şahıs, 3 araç ve 2 motorsiklet sorgulandı.
Sorgulanan şahıslardan B.C. isimli şahıs üzerinde yapılan kaba üst aramasında 3 fişek uyuşturucu madde bulundu, bulunan maddeler işlem yapılmak üzere Narkotik Büro Amirliği’ne teslim edildi.

3 Mart Pazar günü içerisinde ise, çeşitli zamanlarda yapılan çalışmalarda; 25 şahıs, 5 araç sorgulanırken herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmazken, uygulamalar sırasında bir şahsın kaçması üzerine kovalamaca yaşandı.
Kaçan şahıs, Huzur Sokak üzerinde yakalayıp kimlik tespiti yaptığında şahsın isminin O.B. olduğu ve UYAP sorgulamasında; Lüleburgaz İlamat ve İnfaz Bürosunca “Askeri Ceza Kanunu’na Muhalefet” suçundan aranması olduğu anlaşılmış, şahıs üzerinde yapılan üst aramasında herhangi bir suç ve suç unsuruna rastlanmadı.
O.B., gerekli işlemler yapılmak üzere savcılığa sevk edildi.

Keşan İlçe Emniyeti tarafından yapılan “şok uygulama”ların, ihbar ve istihbari çalışmaların neticesinde edinilen verilerin değerlendirilerek, suç ve suçluların yoğunlaştığı, merkezileştiği alanlarda ve suç faillerinin geçiş noktalarında bu tarz “şok baskın”ların, kapan tarzı kısa süreli şok baskını tarzı uygulamaların planlanarak uygulandığı ve sıklıkla uygulanmaya devam edileceği bildirildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu