Haberler

Keşan esnafı “sağlık için” kepenk kapatıyor!

Türkiye’de etkisini giderek artıran koronavirüs pandemisi sebebiyle işleri aksayan Keşan esnafı, bir taraftan da toplum sağlığını da düşünerek iş yerlerini kapatmaya başladı.

Özellikle salgının şehirde etkisini göstermesi sonrasında hem kendilerini hem de müşterilerini düşünen bazı esnaflar kapılarına kilit vurarak, vitrinlerine ‘Bölgemizde artan Kovid-19 salgını nedeniyle, siz değerli müşterilerimiz ve bizlerin sağlığı için geçici bir süre hizmet veremiyoruz’ notu astı.


Gerek yeni yürürlüğe giren sokağa çıkma ve iş yeri açılış-kapanış saatlerindeki sınırlamalar, gerekse de vatandaşların önceliklerini temel ihtiyaç malzemelerine çevirmeleriyle; iş yoğunluğu düşen esnaflar, bir yandan da giderlerinin de olması sebebiyle çareyi kepenkler indirmekte buldu.


Hem şehir içi insan hareketliliğinin azalması, hem de artık neredeyse her noktada enfekte olma riskinin artması sebebiyle kepenk indiren ve iş yerleri geçici bir süreliğine kapalı kalacak esnaflar, salgının bir an önce etkisini yitirip yeniden iş başı yapacakları günü bekliyorlar.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu