Asayiş

Keşan Emniyeti, uyuşturucu ile mücadelesine aralıksız devam ediyor

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, uyuşturucu ile mücadelesi devam ediyor, çalışmalar kapsamında çok sayıda uyuşturucu madde ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı çarşı ve mahalle bekçileri de uyuşturucuyla mücadele çalışmalarında yer alarak, çeşitli gün ve tarihlerde bu çalışmaları gerçekleştirdi. Çarşı ve mahalle bekçileri, 4 Haziran 2020 tarihinde, saat 23.00 sıralarında Yenimescit Mahallesi Zati Yörüker Caddesi Kireç Sokak’ta durumundan şüphelendikleri C.K. ve R.K. isimli iki kişiyi durdurdu. Şüphelilerden R.K.’nın üst aramasında, montunun sağ cebinde uyuşturucu madde ele geçirildi. Şüpheli Narkotik Büro Amirliği ekiplerine teslim edildi.

6 Haziran 2020 tarihinde, saat 00.15 sıralarında Yenimescit Mahallesi bağlantılı sokaklarına çok kez giriş çıkış yapan bir aracı Hayribey Sokak’ta durdurdu. Araçta yapılan kontrolde, 2 top kağıda sarılmış esrar ele geçirildi. Araç sürücüsü A.D. hakkında adli işlem yapılmak üzere Narkotik Grup Amirliği’ne teslim edildi. Öte yandan, alkollü olduğu belirlenen sürücü hakkında “Trafik Güvenliğini Tehlikeye Sokmak” suçundan adli işlem yapılarak, bin 228 TL idari para cezası kesilip ehliyetine el konuldu. 7 Haziran 2020 tarihinde saat 22.30 sıralarında, Yenimescit Mahallesi Konak Sokak’ta bir kişinin kaçmaya başladığını gören çarşı ve mahalle bekçileri, şüphelilerin binerek kaçtıkları aracı, bir süre sonra Paşayiğit Caddesi’nde park halinde gördü.
Aracın yanına giden ekipler, araçtakilerin B.G. (17), S.Y. (28), A.U. (31), G.Y. (27) ve E.Y. (25) oldukları belirlerken, aracın altında 6 kağıda sarılı uyuşturucu buldu. Uyuşturucuyu kullanmak için aldıklarını söyleyen şüpheliler, gerekli işlemler için Narkotik Büro Amirliği ekibine teslim edildi. B.G., Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile gözaltına alındı.

7 Haziran 2020 tarihinde saat 17.50 sıralarında Yunus Timi, İspat Cami Mahallesi Kurtuluş Caddesi’nde şüphe üzerine bir aracı durdurdu. Araçta yapılan kontrolde, araç sürücüsü İ.G.’de uyuşturucu madde ele geçirildi. Şüpheli, gerekli işlemler için Narkotik büro Amirliği ekibine teslim edildi. 5 Haziran 2020 tarihinde saat 01.00 sıralarında Yenimescit Mahallesi Kural Sokak’ta park halindeki bir araç içerisinde oturan bir kişiyi gören çarşı ve mahalle bekçileri, yanına gittikleri araçta yaptıkları incelemede içerisinde silah ele geçirdi. Araç içerisinde oturan şüphelinin U.K. olduğunu belirleyen ekipler, yoklama kaçağı olduğu tespit edilen U.K.’yi Polis Merkezi Amirliği’ne teslim etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu