Reklam
Yaşam

Keşan Emniyeti TDP Büro Amirliği ekipleri “Haydi” uygulamasını tanıttı

Keşan Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Büro Amirliği ekipleri, ilçedeki bir alışveriş merkezinde açtıkları stantta, “Haydi” adı verilen uygulama hakkında vatandaşlara bilgi verdi.

Ekipler, vatandaşlardan “Haydi” uygulamasını telefonlarına indirdikleri ve bu uygulamayı kullanarak; doğaya veya eziyet gören hayvanlara karşı işlenen suçları ihbar edebildiklerini kaydetti.
İhbarı değerlendiren polis ekiplerinin en hızlı şekilde harekete geçtiği belirtildi.

Kadın Destek Uygulaması (KADES)  ve “Yeni Nesil 112 Acil Çağrı Merkezi” hakkında da vatandaşlara bilgiler veren ekipler, hırsızlık olaylarına karşı da vatandaşları bilgilendiren broşürler dağıttı. 

“Haydi” uygulaması hakkında:

İçişleri Bakanlığınca çevre, doğa ve hayvanlara karşı işlenen suçların önüne geçmek ve bu konuda duyarlılığı artırmak amacıyla  hayata geçirilen Hayvan Durum İzleme (HAYDİ) bir mobil ihbar uygulaması.
Bakanlıkça yürütülen çalışmalar kapsamında, 81 il emniyet müdürlüğü asayiş şube müdürlükleri bünyesinde Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği kurulurken, bu alanda görev alacak personelin eğitim çalışmalarına da devam ediliyor.

Vatandaşların çevre, doğa ve hayvanlara karşı işlenen suçları hızlı ihbar edebilmesi için Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve Haberleşme Daire Başkanlığınca ortak yürütülen çalışma sonucu, HAYDİ mobil uygulaması Ağustos ayında hizmete alındı.

Vatandaşlar, Apple Store ve Play Store üzerinden cep telefonlarına indirdikleri uygulamaya T.C. kimlik numarası ve doğum tarihi bilgilerini yazarak giriş yapabiliyor. Giriş yaptıktan sonra cep telefonuna gelen doğrulama kodunun girilmesiyle uygulama etkin hale getiriliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu