Haberler

Keşan Emniyeti, kural ihlali yapan araç sürücülerinin güvenlik kameralarına takılan görüntülerini paylaştı

Trafik güvenliğini tehlikeye düşüren araçlar güvenlik kameralarına yakalanıyor.

Keşan merkezde bulunan 28 noktada toplam 112 kamera ile KYGS (Kent Güvenliği Yönetim Sistemi) 2019 yılı itibariyle faaliyete geçirilmişti. Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Muhabere Büro Amirliği görevlileri tarafından izlenen güvenlik kameraları, suç ve suç unsurlarının tespiti için ihbara gerek kalmadan faal olarak kullanılıyor.
Kameraların sadece asayiş olaylarında değil, trafik ihlalleri için de kullanıldığını belirten Keşan İlçe Emniyeti bugün basınla, sistemlerin görüşüne takılan 2 yeni görüntüyü paylaştı.
Paylaşılan görüntülerden ilkinde düğün konvoyu içerisinde bulunan Doğan marka bir aracın şehir içi trafik güvenliğini tehlikeye düşürecek hareketler yaptığı belirlendi. Kural ihlali sebebiyle bu araca Bin 2 lira adli para cezası kesildi. Bir diğer görüntüde ise Anafartalar Caddesi üzerinde bulunan yaya geçidinden çocuğu ile birlikte  geçmeye çalışan kadın görülüyor. Görüntüde yer alan ilk geçiş hakkını yaya geçidinde olmalarına rağmen kadın ve çocuğuna vermeyen araç sürücü hakkında da 488 lira para cezası uygulandı.

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, denetimlerin devam edeceği bildirildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu