ÖZEL HABER

Keşan, Elazığ için tek yürek


Elazığ?ın Sivrice ilçesinde meydana gelen deprem felaketinin ardından yaraları sarma çalışmaları devam ediyor. Geçtiğimiz Pazar günü başlayan yardım kampanyasının ardından Keşanlılar, Keşan Belediyesi ve Keşan Kaymakamlığı öncülüğünde toplanan ihtiyaç malzemelerini Keşan Belediyesi Atatürk Stadı Kapalı Spor Salonu‘na ve Kaymakamlık binasına getirip deprem sonucu evlerinden dışarıda yaşamaya mecbur kalan depremzedelere gönderiyor.
29 Ocak 2020 Çarşamba günü saat 12.00‘ye kadar sürecek olan yardım kampanyasında toplanan eşyalar, en kısa sürede deprem bölgesindeki ihtiyaç sahiplerine gönderilecek.Toplanan yardımlar hakkında bilgi veren Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik, Keşan halkının büyük bir katılım gösterdiğini söyledi. Vatandaşlardan sıfır ve sıfıra yakın eşyalar göndermelerini isteyen Gedik, “Yeni ve orada kullanılabilecek düzeyde olan kıyafetler getirmelerini istiyoruz vatandaşlardan. Gelen malzemeler içinde kıyafet, battaniye, çocuk bezleri, botlar, ayakkabılar var. Oradaki hava koşullarına uygun malzemeler getirmelerini istiyoruz vatandaşlardan. Aynı zamanda Alo 153‘ü arayan vatandaşların evlerinde de yardım malzemelerini alabiliyoruz” dedi. Keşan Belediyesi Atatürk Stadı Kapalı Spor Salonu?na getirilen eşyaların burada ayrıştırılıp paketlendiğini belirten Gedik, Keşan Belediyesi, Keşan Kaymakamlığı ve Keşan Tarım İlçe Müdürlüğü personellerinin zaman gözetmeden çalıştığını belirtti.

Katılımın çok fazla ve vatandaşların da çok duyarlı olduğunu belirten yardımların koordinesinden sorumlu Sevil Özçakır ise, “Halk duyarlı olduğu gibi de duygusallar, hissettiklerini bizimle paylaşıyorlar aynı zamanda hepimizin başına geleceğini düşünerek. Nereden baksanız 20 bin eşya geldi ve Çarşamba gününe kadar da gelmeye devam edecek.” diyerek yardım getiren herkese teşekkür etti.Kaymakamlık ve Keşan Belediyesi gibi sivil toplum kuruluşları da yardım kampanyasına oldukça büyük destek veriyor. Yardımlarda aktif görev üstlenen Keşan Sokak Hayvanlarını Koruma Derneği (Kehayko) Başkanı Sevinç Cebeci de Keşan halkının Elazığ ve Malatya’ya gönderilmek üzere toplanan yardım kampanyasına oldukça büyük bir katılım gösterdiğini söyleyerek her yaştan insanın katılım sağladığını söyledi. ?Çoluk çocuk, kumbarasında para biriktiren, yanına bebeğini koyan herkes buradaydı.? Sözlerini kaydeden Cebeci, “Türk milleti olarak ne kadar birlik olduğumuzu burada gösterdik, bunun için bir Türk ve bir Keşanlı olarak çok mutluyum, çok gururluyum. İnsanların Pazar gününden itibaren getirdiklerini görmeliydiniz. Herkesin kesesine bereket, yüreğine ve ellerine sağlık? diyerek katılım sağlayan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
İlgili Makaleler

Başa dön tuşu