Keşan

Keşan Belediyesi’nin istihdam ofisine başvuran 39 kişi iş başı yaptı

Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Tahir Özçınar, Keşan Belediyesi’nde oluşturulan İŞKUR Hizmet Noktası’nda gerçekleçalışmalar hakkında bilgi verdi.

Keşan Belediyesi’nin istihdama yönelik hizmetlere devam ettiğini belirten Özçınar, gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde önemli sonuçlar alındığını söyledi.

Tahir Özçınar, İŞKUR Keşan Müdürlüğü ile Keşan Belediyesi arasında imzalanan protokol ile belediye binasında İşkur Hizmet Noktası oluşturulduğunu kaydetti.

“39 kişi iş başı yaptı”

İş arayanlar ile iş verenler arasında köprü olduklarını belirten Özçınar, “Çalışmalarımız devam ediyor. İstihdam ofisimiz kısa zamanda önemli işler gerçekleştirdi. 260 CV aldık ve bunları tek tek inceleyerek, sınıflandırdık. Gelen CV’lerden 42 adetini kriterleri uygun iş yerlerine ilettik. Burada da önemli bir rakam elde ettik. Bizim iş verenlere ilettiğimiz, ‘Bu vatandaşımız, hemşehrimiz sizin aradığını şartları taşıyor’ dediğimiz 42 kişiden 39’u iş başı yaptı. Gerçekten çok önemli bir rakam.” dedi.

“İş verenler ile iş arayanları buluşturuyoruz”

İş arayan ve iş verenlerin hizmet noktasına başvuruda bulunabileceğini ifade eden Özçınar, sözlerini şöyle tamamladı: “Keşan Belediyesi olarak iş verenler ile iş arayanları buluşturuyoruz. Biz burada yardımcı bir kurumuz. Keşan Belediyesi İşkur Hizmet Noktası olarak personel arayanlara, iş arayanlara yol gösteriyoruz. Hem iş arayanlar hem de personel arayanlar sanayi sitemize, berbere, kasaba, manava, tekstil firmalarına, fabrikalara veya evde bakım hizmeti, bebek bakımı için eleman arayana biz burada hem part time hem de tam zamanlı eleman bulma noktasında yardımcı olacağız.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu