Haberler

Keşan Belediyesi’nden 5 litre yağ hediyeli kan bağışı kampanyası

Keşan Belediyesi, kan bağışı kampanyasında kurumlara da sosyal medya üzerinden meydan okudu.

Keşan Belediyesi ve Türk Kızılayı Edirne Kan Merkezi işbirliğinde Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında “Kanımız bir canımız bir” sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenlenecek.

24 ve 25 Ekim 2020 tarihlerinde Cumhuriyet Meydanı?nda düzenlenecek olan kan bağışı kampanyasında kan bağışında bulunan ilk 300 vatandaşa 5 litrelik sıvı yağ hediye edilecek.

Kampanya 24 Ekim 2020 Cumartesi günü 11.00 – 19.00, 25 Ekim 2020 Pazar günü ise 11.00 – 17.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

Kampanyaya katılımın yoğun olması beklenirken, yetkililer; 18 – 65 yaş 50 kilo üstü, önemli sağlık sorunu olmayan vatandaşları kan vermeye davet etti.

Keşan Belediyesi “Meydan Okudu”, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası cevap verdi

Öte yandan Keşan Belediyesi, kan bağışı konusunda sosyal fayda sağlamak adına meydan okudu.

Sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımda “Bu bir meydan okumadır. Keşan Belediyesi olarak kan verme kampanyasına 20 personelimiz ile katılarak Keşan Ticaret ve Sanayi Odası?na meydan okuyoruz. Dikkat: Cesaret bulaşıcıdır” ifadelerine yer verildi.

Keşan Ticaret ve Sanayi Odası’nın meydan okumasına, Keşan Ticaret Borsası’nın cevabı ise gecikmedi. Borsa da 150 personel ve üye ile kampanyaya destek vereceğini sosyal medyadan duyurdu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu