Haberler

Keşan Belediyesi’nde dijital dönem başladı..

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, 2 Temmuz 2020 Perşembe günü Keşan Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yaptığı canlı yayında, AKİM‘i (Akıllı Keşan İzleme Merkezi) tanıttı.
Bugün için 222 kamera ile 24 saat izleme yapılabilen sistem, 2020 yılı sonuna kadar yaklaşık 400 kameraya çıkarılacak ve Keşan Belediyesi’nin tüm tesisleri gözlem ve güvenlik altına alınacak.


AKILLI KEŞAN İZLEME MERKEZİMİZDEYİZ VE BELEDİYEMİZE AİT TESİSLERİMİZİN TAMAMINI BU MERKEZDEN 222 KAMERAMIZLA GÜVENLİK AÇISINDAN İZLİYORUZ

Keşan Belediyesi paylaştı: 2 Temmuz 2020 Perşembe

Keşan Belediyesi hizmet binasının da içinde bulunduğu, Keşan Belediyesi Pazaryeri Kompleksi’nde halihazırda 120 kameraya ile izleme yapıldığını, ilave olarak, kompleks ve tesisler dahil olmak üzere 102 kamera daha eklendiğini belirten Bilgi İşlem Müdürü Aytaç Onur Akay“Toplam 222 IP kamera ile (uzak birimlerin görüntülerini de alabilecek özellikte) tüm tesislerimizi güvenlik altına aldık. Erikli’nin ana arterleri de olmak üzere 160 kamera daha eklenecek ve yaklaşık 400 kamera ile tüm tesisleri gözlem ve güvenlik altına almış olacağız” şeklinde konuştu.

Keşan Belediyesi’nin tüm tesislerini izlemeyi ve güvenliğini sağlamayı hedeflediklerini belirten Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, şu ifadeleri kullandı; “Yıl sonuna kadar Keşan Belediyesi’nin yaklaşık 400 noktasında; kim çalışıyor, nasıl çalışıyor, neler oluyor, hem güvenlik hem disiplin hem de çalışma saatlerinin organizasyonu anlamında önemli bir katkı verecek AKİM’i faaliyete geçirdik. Erikli, Yayla, Otogar, Hal Binası, Müze, Terfi İstasyonları, İtfaiye, Pazaryeri gibi tesislerimizi izleyeceğiz.”

“Dijital Belediyecilik bu anlama geliyor!” diyen Helvacıoğlu, sistemin tasarruf sağladığını da belirterek şunları söyledi;
“Gece bekçilerimize ciddi bir para harcıyorduk. Bu sistemle tasarruf ediyoruz. Hukuksal anlamda da gerektiğinde görüntüleri kanıt olarak kullanma avantajı sağlamış oluyoruz.
En önemlisi de; sağlıklı ve disiplinli çalışan arkadaşlarımıza da yön veriyoruz. Onları takip etmek, ne yaptıklarını izlemek değil tabi ki amacımız, onların başlarına gelen olumsuzluk veya ayrılma veya güvenlik noktasında personelimizin de güvenliğini sağlamış oluyoruz. AKİM, halkımıza hayırlı olsun.”

Kamera sisteminin çalışma özelliğinden bahseden Keşan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı da, kameraların 360 derece açı ile görüntü alabildiklerini, ısıya duyarlı olduklarını ve sistem sayesinde tüm kör noktalara hakim görüntü alınabildiğini vurguladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu