Ekonomi

Keşan Belediyesi ve Keşan TSO, OSBÜK toplantısına katıldı.. “OSB’de süreç planlandığı gibi ilerliyor”

Keşan’da çalışmaları merakla beklenen Gıda İhtisas OSB için temaslar devam ederken, Keşan Belediyesi ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu’nun olağan genel kuruluna katıldı. Sürecin planlandığı gibi devam ettiği mesajının verilen toplantı için Keşan Belediyesi’nin sosyal medya hesabında konuyla ilgili paylaşım yapıldı.
Paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “Keşan Gıda İhtisas OSB Yönetimi olarak Ankara’da OSBÜK (Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu)’ün 20. Olağan Genel Kurul Toplantısı’ndayız.

Keşan Gıda İhtisas OSB Yönetim Kurulu’nu temsilen OSBÜK Delegelerimiz; Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Şapçı, Keşan Gıda İhtisas OSB Müdürü ve Keşan TSO Genel Sekreteri Erdem Başak’la Ankara’da Genel Kurulumuzu gerçekleştiriyoruz.

OSBÜK Başkanımız Memiş Kütükçü, TOBB Başkanımız M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Hasan Büyükdede’nin OSB’ler ile ilgili konuşmalarını dikkatle dinledik.

Keşan’ımızın gelecek vizyonunu Gıda İhtisas OSB ile hep birlikte oluşturuyoruz.

Hem istihdam artışı hem de şehrin ekonomik açıdan canlanmasına büyük katkı sağlayacak, gerçek tarımsal potansiyelini açığa çıkaracak, Keşan’ımızı üretim ve ticaretin başşehirlerinden biri yapacak OSB’de süreç planlandığı gibi ilerliyor.

Şehrimizin gelişimi, bölge ürünlerimizin katma değerli ürünler olarak pazarlanması ve vatandaşlarımızın refahı için güç birliği yaparak el ele vererek çalışıyoruz.”

Helvacıoğlu ve Şapçı, daha sonra TOBB Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüştü. OSB ilgili yol haritasının değerlendirildiği toplantı için yapılan bir başka açıklamada ise, “Keşan Gıda İhtisas OSB Yönetimi olarak Ankara’da TOBB’un ev sahipliğinde yapılan OSBÜK (Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu)’ün 20. Olağan Genel Kurul Toplantısı sonrasında, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcımız Sayın Hasan Büyükdede ve TOBB Başkanımız Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu ile Keşan’ımızın geleceği için çok önemli bir hizmet yatırımı olan Keşan Gıda İhtisas OSB’yle ilgili süreci, bundan sonraki yaşanacak gelişmeleri ve yol haritamızı belirleme konusunda istişarelerde bulunduk.

Keşan Gıda İhtisas OSB Yönetim Kurulu’nu temsilen OSBÜK Delegeleri olarak; Keşan Belediye Başkanımız Mustafa Helvacıoğlu, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanımız İsmail Şapçı, Keşan Gıda İhtisas OSB Müdürü ve Keşan TSO Genel Sekreteri Erdem Başak’la yaptığımız istişarelerde, Bakan Yardımcımız ve TOBB Başkanımızdan Keşan ve bölgemiz için çok önemli destek sözleri aldık.

Destekleri nedeniyle Bakan Yardımcımıza ve TOBB Başkanımıza Keşan ve bölge halkımız adına teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu