Haberler

Keşan Belediyesi, üniversite sınavında başarılı olan öğrencileri ödüllendirdi

Keşan Belediyesi, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde, ilçede, üniversite sınavında başarılı olan öğrencileri tablet ile ödüllendirdi.

Törene; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz ve Keşan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Andaç Gedik, başarılı öğrenciler ve aileleri katıldı.

Törende ilk olarak Saz konuştu ve şunları söyledi: “Pandemi süreci nedeniyle yoğunluğu azaltılmış bir tören gerçekleştiriyoruz. Üniversite sınavında başarı gösteren gençlerimizle biraradayız. Kategorilerinde ilk 5’e giren öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz. Ancak bazı öğrencilerimiz iki kategoride de derece almışlar. Bu nedenle 17 öğrencimize tablet verilecek. Keşan Belediye Başkanımıza destekleri nedeniyle teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyorum.”

İlhan Saz’ın ardından Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu konuştu.

Göreve gelirken hem hayali hem de projelerinden birini gerçekleştirdiklerini ifade eden Helvacıoğlu, “Keşan’ın başarılı öğrencileriyle biraradayız. Üniversite sınavına girecek tüm öğrencilere rol modelsiniz. Başarı çok çalışmayla birlikte gelir. Geçmiş dönemde belediye başkanımız tıp doktoru olduğu için tıp kazananlara ödül veriyordu. Biz başarıyı geniş tutarak alanlarında ilk 5’e giren öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz.” dedi.

Üniversite sınavında başarılı olan öğrenciler ile birlikte olmaktan çok mutlu olduklarını ifade eden Mustafa Helvacıoğlu, “Keşan Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde; yeni bir gelenek başlatıyoruz ve üniversiteyi kazanan en başarılı öğrencilerimizi ödüllendiriyoruz. Amacımız gelecek nesillerimizin daha başarılı ve bizleri geleceğe taşıyacak bireyler olarak yetişmeleri. Biz size en güzel ortamı sağlamak için gayret ediyoruz. Siz bizim geleceğimizsiniz, umudumuzsunuz, ışığımızsınız. Geleceği inşallah sizlerle birlikte çizeceğiz. Bizim için en büyük mutluluk, gelecek hayallerine kavuşabilmeniz. Sizin için çalışıyoruz, bundan sonra da sizin için çalışacağız. Üniversitelerine yerleşen tüm öğrencilerimizin eğitim hayatları boyunca da yanlarında olacağız. Keşan Belediyesi olarak biz insana yapılan yatırımın en güzel yatırım olduğunu düşünüyor ve hizmetlerimizi bu eksende hayatageçirmenin çaba ve gayretini gösteriyoruz. Tüm öğrencilerimize sağlık, mutluluk ve başarı dolu günler diliyorum.”

Üniversite sınavında başarılı olan ve tablet hediye edilen öğrenciler ve bölümleri şöyle;

Sözel Bölüm

1- Bengisu Er

2- Fatmanur Göl

3- Efe Kaan Özkaya

4- Dilber Ketbuğa

5- Burçak Kurt

Sayısal Bölüm

1- Tümay Çakır

2- Tayfun Kalaycı

3- Sude Kahraman

4- Hüsnü Sertbaş

5- Yiğit Yılmaz

Eşit Ağırlık

1- Bengisu Er

2- Nida Çınar

3- Gülse Özkan

4- Tümay Çakır

5- Sude Kahraman

Yabancı Dil

1- Zehra Pehlivan

2- Erdinç Kahraman Satıcı

3- Mehmet Tolgay Çubuk

4- Hayrunisa İşbilen

5- Cenker Yavuz

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu