Keşan

Keşan Belediyesi filoya yeni katılan 5 aracı tanıttı

Keşan Belediyesi, 1,3 milyon TL tasarruf ile hizmet filosuna kattığı 5 adet aracı tanıttı. Cumhuriyet Meydanı’nda başlayan programa; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları; Yakup Balcı, Nuran Uslu, Tahir Özçınar, Keşan Belediye Meclis Üyeleri, Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, siyasi parti temsilcileri, muhtarlar ile Keşan Belediyesi birim müdürleri katıldı.

Programda konuşan Helvacıoğlu, Keşan halkının hizmetine sunulan 5 aracın bugünkü toplam değerinin 1 milyon 500 bin TL olduğunu, hibe ve mali disiplin marifeti ile bu araçları 200 bin TL’ye belediyeye kazandırdıklarının altını çizdi.

“Bugün ‘beşi bir yerde’ diyerek hizmet filomuza katılan 5 yeni aracımızı halkımızın hizmetine sunuyoruz”

Belediyenin hizmet filosuna kazandırdıkları Şanlıbüs, Sporbüs, Çöp Taksi 2, çöp kamyonu ve süpürge aracının tanıtımı için bir arada olduklarını belirten Mustafa Helvacıoğlu, “Takdir edersiniz ki; 2 yıl önce göreve geldiğimiz günden itibaren adeta bir atılım ve gelişim dönemi başlattık. Altyapı ve üstyapı çalışmaları, yatırım projeleri ve benzeri alanlardaki girişimlerimiz ile hizmetlerin niteliği, kalitesi ve hızı fark edilir şekilde gelişti. Hal böyle olunca; araç envanterinin de gelişerek belediyemizin hizmet temposuna katkı sunması gerekiyordu. Biz hızlı çalışacaksak araçlarımız da buna göre olmalıydı. Bu anlamda; tasarruf ve mali disiplin anlayışımızı, hizmete dönük araç yatırımı konusunda da sürdürdük. Bugün ‘beşi bir yerde’ diyerek hizmet filomuza katılan 5 yeni aracımızı daha gururla halkımızın hizmetine sunuyoruz.” dedi.

“9 milyon TL değerindeki 39 aracı; 3 milyon 850 bin TL’ye Keşan’ımıza kazandırdık”

Yeni dönemde; araç yatırımı konusunda gelinen noktayı birkaç veri ile paylaşan Helvacıoğlu, “24 ayda hizmet filomuza kattığımız araç sayısı 39’a yükseldi. Göreve geldiğimizde 88 araç ile hizmet üretirken bugün itibari ile araç filomuz 125’e yükselmiştir. Net bir ifade ile bu 39 araç ile birlikte araç filomuzu yaklaştık %50 arttırdık. Göreve geldiğimizde hali hazırda kullanılan 88 aracın yaş ortalaması 16 yıl iken 24 ayda Keşan’ımıza kazandırdığımız yeni araçlarımızın yaş ortalaması ise 5 yıla düştü. Aslında tüm bunlardan daha da önemli olan bir konu var. Bugün burada Keşanımızın ve Keşan halkının hizmetine sunduğumuz 5 aracın bugünkü toplam değeri 1 milyon 500 bin TL’dir. Dikkatinizi çekmek istiyorum; biz, hibe ve mali disiplin marifeti ile bu araçları 200 bin TL’ye belediyemize kazandırdık. Yani; önemli işlere imza atacak olan bu araçlardan 1 milyon 300 bin TL tasarruf sağladık tekrar dikkat çekmek istiyorum; 200 bin liraya 1 milyon 500 bin TL’lik araç alabilir misiniz? Keşan Belediyesi olarak biz aldık. Tasarruf konusu ile ilgili yaptığımız işlerde mütevazi olmayacağız. Dönemimizde, hizmete kazandırdığımız toplam 39 aracın ise bugünkü değeri 9 milyon TL’dir. Yine toplam 9 milyon TL değerindeki bu 39 aracı; hibe, tasarruf ve israfı önleyen tamir ve bakım marifetleri ile 3 milyon 850 bin TL’ye Keşan’ımıza kazandırdık. Hurdaya ayrılan yüzbinlerce liralık aracın Destek Hizmetleri Birimimizce tamir ve bakımlarının yapılarak hizmete nasıl kazandırıldığını daha önce dile getirmiştim. Bakın bugün hizmete sunduğumuz süpürge aracını hurdacı almazdı. Burada Temizlik İşlerimiz ve Kademe Birimimiz, Belediye Başkan Yardımcımız Yakup Balcı, ticari faaliyette bulunan Ayhan Beyli kardeşim bu aracı topladılar ve hizmete kazandırdılar.” şeklinde konuştu.

“Keşan Belediyesi ve Keşanımız her geçen gün daha da güçleniyor”

Geçmiş dönemlerde araç sigortaları, lastik, yedek parça, tamir ve bakım gibi giderlerin, mevzuatta ihale ile yapılmasının belirtilmesine rağmen, doğrudan temin ile yapıldığını dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, “Dönemimizde bu alımlar için mevzuatı uygulayarak ihale yöntemini kullandık ve yaklaşık %20’lik tasarruf sağladık. Ve yine kaşan halkının parasını heba etmedik. Keşan Belediyesi ve Keşanımız her geçen gün daha da güçleniyor. Büyüyen ve güçlenen Keşanımız için hizmete sunduğumuz araçların envanterimize kazandırılmasında emeği geçen ve katkıda bulunan; başta; Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum olmak üzere; Milletvekilimiz Dr. Fatma Aksal’a, il ve ilçe başkanlarımıza, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne, temizlik aracının modernizasyonu için katkı veren Orçun Orhun’a, değerli meclisimize, başkan yardımcılarımıza, destek hizmetleri birimimize ve tüm personelimize Keşan halkı adına sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, büyüyen araç filomuz ile hizmetlerin de büyüdüğünü ifade ederek, bu araçların hayırlı hizmetler vermesini diliyorum.”

Helvacıoğlu’nun konuşmasının ardından kurban kesilerek, dua okundu

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu