Haberler

Keşan Belediyesi, Efes Bulvarı’nı “Spor Yolu” yapacak

Keşan’da bisiklet ve yürüyüş yolu için hazırlıklar başladı, mahallelinin bir süredir istediği alanlar için Keşan – Çanakkale yoluna paralel yan yolda planlamalar yapıldı.

Keşan Belediyesi, Aşağı Zaferiye Mahallesi’nde yapılması planlanan yürüyüş ve bisiklet yolu için hazırlıklara başladı. Aynı zamanda bir de spor parkını içinde barındıracak olan proje için Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Balcı, Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanı Nehir Gergin ve ilgili idare amirleri Fen İşleri Müdürü Erdi Kılıç ve İmar ve Şehircilik Müdürü Ali Ünal, bölgede teknik incelemelerde bulundu.
Keşan Belediyesi’nin Facebook hesabında duyurulan çalışmalarla ilgili olarak, şu ifadelerde bulunuldu. “Keşan-Çanakkale Ana Yolu yanında ADEN Koleji’nin alt bölümünde kalan Efes Bulvarımızı spor yolu yapmak için teknik ekibimizle incelemelerde bulunduk. Yaklaşık 1,5 kilometrelik bisiklet ve yürüyüş yolu ile spor parkını içeren spor yolumuz Keşan çok yakışacak.”

Çocuklar çağrıda bulunmuştu

Eylül 2019’da yer alan haberimizde, mahallede bulunan ve yaşları 9 ile 13 arasında değişen çocuklar bisiklet sporunu çok sevdiklerini; ancak bunu Keşan’da yapacak bir yer olmadığını söyleyip, bunun üzerine mahallede kendi parkurlarını oluşturduklarını belirtmişlerdi.
O gün yayınladığımız haberde çocuklar, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’na seslenerek, “Bisiklet yolu, bisiklet parkuru istiyoruz, bize yol yapın, zorlanıyoruz.” demişlerdi.
Yoldan gittikleri zaman arabalar, kaldırımdan gittikleri zaman ise yayaların tepkileriyle karşılaşan çocuklar, yetkililerden en yakın zamanda mahallelerine bir bisiklet parkuru yapılmasını istemişlerdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu