Haberler

Keşan Belediyesi, 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü’nde 1000 adet fidan dağıttı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz yıl ilan edilen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Keşan Belediyesi vatandaşlara 1000 adet fıstık çamı fidanı hediye etti.

Saat 13.30 sıralarında Alparslan Türkeş Meydanı?nda gerçekleştirilen fidan dağıtımına; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, AK Parti Keşan İlçe Başkanı Gürcan Kılınç, Belediye Başkan Yardımcıları Mustafa Altay ile Ali Yılmaz, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Nuriye Altın ile meclis üyeleri katıldı.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Helvacıoğlu, geçtiğimiz yıl; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen 11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü kapsamında Keşan Belediyesi olarak vatandaşlara fidan dağıttıklarını kaydetti.

Gelecek nesillere daha yeşil bir Keşan bırakmak, ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılığını artırmak adına etkinliklere devam ettiklerini dile getiren Mustafa Helvacıoğlu, “Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından başlatılan ‘Geleceğe nefes’ seferberliği, 7’den 77’ye toplumun bütün kesimlerini toprakla buluşturuyor. Geleceğe nefes olmak için başlatılan etkinlik son yıllarda ülke genelinde yürütülen ağaçlandırma çalışmalarına hız kazandıran, dünyaya örnek olan bir seferberliktir. Çocuklarımızın, gençlerimizin ve vatandaşlarımızın daha yeşil, havası daha temiz ve oksijeni bol bir ortamda yaşamaları için çalışıyoruz. Cennet vatanın evlatları olan bizler, temiz çevrenin bize atalarımızdan miras değil, gelecek nesillere emanetimiz olması gerektiğinin bilinciyle çalışmalarımızı durmaksızın sürdüreceğiz.” dedi.

Etkinlik kapsamında bin adet fıstık çamı fidanı dağıtıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu