Haberler

Keşan Belediye Meclisi Kasım ayı gündemi ile 5 Kasım’da toplanacak

Keşan Belediye Meclisi’nin Kasım Ayı Olağan Toplantısı 5 Kasım 2020 Perşembe günü gerçekleştirilecek.

Saat 15:00’te başlayacak toplantı, Belediye Meclis Toplantı Salonu’nda, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu başkanlığında yapılacak.

Kovid-19 hastalığının, ülkemizde ve tüm dünyada da ikinci dalgasının hızla yayıldığı bu günlerde pandemi tedbirleri dolayısıyla toplantı salonuna seyirci kabul edilmeyecek.

Toplantıda ele alınacak ve karara bağlanacak gündem maddeleri şöyle;

1- Belediyemizin 2021 Yılı Performans Programının görüşülerek karara bağlanması.

2- Belediyemizin 2021 Yılı Bütçesinin görüşülerek karara bağlanması.

3- Belediyemizce 2021 Yılında Uygulanacak, Vergi, Harç ve Ücret Tarifelerinin görüşülerek karara bağlanması.

4- Erikli Sahiline İçme ve Kullanma Suyu Temin etmek ve Su Şebeke Hattını yenilemek üzere İller Bankası (İl Bank) A.Ş.’den en az 84 ay en fazla 120 ay vadeli 38.000.000,00.-TL kredi kullanılması için Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu‘na yetki verilmesinin görüşülerek karara bağlanması.

5- Belediye Meclisince 10 Eylül 2020 tarih ve 2020/161 sayılı Meclis kararı ile Belediyemizce tespit edilen At Arabalarının At, At Arabası, Koşum Takımı ve Plakası olmak üzere belirlenen 15.000,00.-TL’lik satın alma bedelinin 20.000,00.-TL’ye kadar satın alınması şeklinde revize edilmesi hususunun görüşülerek karara bağlanması.

6- Türk Dünyası Belediyeler Birliğine Üye Olunması hususunun görüşülerek karara bağlanması.

7- Keşan (Edirne) Doğu Bölgesi 4. Etap İlave ve Revizyon uygulama İmar Planlarının 3194 sayılı İmar Kanununun 18. Madde uygulaması esnasında DOP (Düzenleme Ortaklık Payı) oranının yasal sınır olan % 45’i aştığının görülmesi sebebi ile söz konusu 4.Etap planda ilave konut alanının açılmasına ilişkin plan değişikliği hususunun görüşülerek karara bağlanması.

8- İlçemiz İspat Cami Mahallesi Trafik Sokak No:9 adresinde bulunan 607 ada, 41 parselde bulunan yerin içkili yerler bölgesine alınması hususunun görüşülerek karara bağlanması.

9- Yurt Dışına Göreve Gidecek Meclis Üyelerine Hizmet Damgalı Pasaport çıkartılması hususunun görüşülerek karara bağlanması.

10- Dilek ve Temenniler.

Öte yandan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından; Çok Amaçlı Pazaryeri Üstünün kapatılması için hazırlatılan 3 adet avan projesinden biri İmar Komisyonunca uygun görülerek kabul edilmiş olup, süreç hakkında Belediye Meclisine bilgi verilecek.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu