Reklam
Haberler

Keşan Belediye Meclisi, ilk toplantısını gerçekleştirdi

Toplantı gündem maddelerinin görüşülmesi ile sürdü ve ilk olarak Meclis 1. ve Meclis 2.Başkan Vekili Seçimi (2 Yıl Görev) gerçekleştirildi.

AK Parti, Sema Kılıç ve Mehmet Selim Aras’ı önerirken, CHP ise Yüksel Alioğlu ile Zafer Topçu’yu önerdi. Yapılan oy sayımı sonucunda Meclis 1. Başkan Vekili 15 oy alan Yüksek Alioğlu, 2. Başkan Vekili ise yine 15 oy alan Zafer Topçu oldu.

Toplantı Meclis Katibi seçimi (2 asil, 2 yedek) (2 Yıl Görev) ile sürdü. AK Parti Barbaros Tokgöz, Müslim Çekiç’i asıl üyeliklere, yedek üyeliklere de Yakup Balcı ile Tarık Uysal’ı aday gösterdi. CHP ise Banu Saygı, Özlem Uybaş Yavuz’u asil üyeliklere, yedek üyeliklere de Süleyman Gürsel Paçaman ile Erhan Engin’i aday gösterdi. Yapılan seçim sonucu Banu Saygı 15 oy, Özlem Uybaş Yavuz 15 oy alarak asil üye oldu, yedek üyeliklere de yine 15’er oy alan Süleyman Gürsel Paçaman ile Erhan Engin getirildi.

Meclis 3. maddesinde Keşan Çiftçi Malları Koruma Meclis Üyeliği seçimi gerçekleştirildi.
Keşan Belediye Meclis Üyeleri, Keşan Ziraat Odası ve Keşan Ticaret ve Sanayi Odası üyelerinin kullandıkları oylar sonunda; Sedat Yoluç ve Hüseyin İnce’nin başkanlığını yaptığı iki liste ile gidilen seçimlerde Sedat Yoluç’un listesi 43 oy alarak seçimi kazanırken, Hüseyin İnce’nin listesi 30 oyda kaldı.

Buna göre, Keşan Çiftçi Malları Koruma Meclisi’ne şu kişiler seçildi:

ASİL: Sedat Yoluç, Hasan Tunca, Ramazan Ketenciler, Yusuf Uzdilli, Ahmet Küçükavcu,

YEDEK: Tunay Adanır, Süleyman Karakaş, Şaban Gemici, Ahmet Çetin Yazır, Nazmi Cinci.

Meclisin 4. gündem maddesinde de Çiftçi Malları Murakabe Heyeti seçimi yapıldı.
Hüseyin İnce ve Sedat Yoluç’un başkanlığını yaptığı iki liste ile gidilen seçimler sonucunda Yoluç’un listesi 47 oy alarak seçimi kazanırken, İnce’nin listesi 28 oyda kaldı.
Buna göre Keşan Çiftçi Malları Murakabe Heyeti’ne şu kişiler seçildi:
ASİL: Hüseyin Turpçulu, Halit Başak, Engin Başdümen, Salih Gülfidan, Mehmet Çetik.
YEDEK: Bilgin Eser, Arda Karlıdağ, Ali Gürkan, Yaşar Özdemir, Zeki Eygül.

Toplantının ardından Hüseyin İnce, Sedat Yoluç’u yeni seçilen üyeleri tebrik ederek başarılar diledi.

Keşan Halk Ekmek Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ni temsilen Belediye Başkanı’nın yetkili kılınması hususu oybirliği ile kabul edildi.

Toplantı Encümen Üye seçimi (2 Üye) (1 Yıl Görev) ile sürdü.
AK Parti Nehir Gergin ile Mithat Bulut’u aday gösterirken CHP ise Feridun Tümer ile Aladdin Öztürk’ü aday gösterdi. Yapılan oy sayımı sonrası Encümen üyeliklerine 15”er oy alan Feridun Tümer ile Aladdin Öztürk seçildi.

Toplantı Plan ve Bütçe Komisyonu üye seçimi (5 üye) (1 yıl görev) maddesinin görüşülmesi ile devam etti.
Meclis oranlamasına göre yapılan bu seçimde Plan ve Bütçe Komisyonu’na; AK Parti’li Yakup Balcı ile Barbaros Tokgöz, CHP’li Olcay Soran ve İbrahim Dinç, İyi Parti’li Zafer Topçu seçildi.

Yine Meclis oranlamasına göre gerçekleştirilen İmar ve Bayındırlık Komisyonu üye seçimi (5 üye) (1 Yıl Görev) sonrası bu komisyon üyeliklerine AK Parti’den Şafak Uslu ve Mehmet Selim Aras, CHP’den Özlem Uybaş Yavuz, Erhan Engin, İyi Parti’den de Coşkun Lofçalı seçildi.

Meclis toplantısı Ulaşım ve Trafik Komisyonu üye seçimi (5 Üye) (1 Yıl Görev) ile devam etti.
Yine Meclis oranlamasına göre yapılan seçim sonrası bu komisyona; AK Parti’den Nehir Gergin, Şafak Uslu, CHP’den İsmail Özcan ve Süleyman Paçaman, İyi Parti’den de Hakan Gürel getirildi.

Disiplin Komisyonu üye seçimi (2 Üye) (1 Yıl Görev) ile devam eden toplantıda bu komisyona AK Parti Tarık Uysal ve Müslim Çekiç’i, CHP Aladdin Öztürk ve Volkan Erkan’ı aday gösterdi. İyi Parti bu komisyona aday göstermedi.
Yapılan seçim sonucu bu komisyona 15’er oy olan CHP’li Aladdin Öztürk ve Volkan Erkan getirildi.

Keşan Belediye Meclisi, ilk toplantısını gerçekleştirdi

Keşan Belediye Meclisi, ilk toplantısını gerçekleştirdi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu