Haberler

Keşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu, Ankara temaslarını değerlendirdi

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu 9 Aralık 2020 Çarşamba ve 10 Aralık 2020 Perşembe günü Ankara’da ziyaretlerde bulundu.

Mustafa Helvacıoğlu beraberindeki, Edirne Milletvekili KEFEK Başkanı Dr. Fatma Aksal, AK Parti Edirne İl Başkanı Belgin İba, Edirne İl Başkan Yardımcıları, Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan ile ilk olarak; TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop‘u makamında ziyaret etti.

“Keşan’ımızı geleceğe taşıyacak projeler için desteklerini istedik”

Prof. Dr. Mustafa Şentop‘a gerçekleştirilen ziyaret hakkında konuşan Helvacıoğlu, “Keşan?ımızı geleceğe taşıyacak projeler için desteklerini istediğimiz Meclis Başkanımız ve Trakyalı Hemşehrimiz Sayın Şentop’a Keşan’da yaşayan vatandaşlarımız adına şükranlarımızı sunduk. Samimiyet ve gayretle daha da çok çalışacak, Keşan’ımız için hazırladığımız projelerimizi hayata geçirmek için gayret göstereceğiz.” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı
Yatırım İşleri

Ardından Yayla Sahili Balıkçı Barınağı’nın yarattığı tahribatın önüne geçmek için Kültür Turizm Bakanlığı Yatırım İşleri Genel Müdürü Şennur Aldemir Doğan ile bir araya gelindi.

Konuyla ilgili bilgi veren Mustafa Helvacıoğlu, “Yayla Sahilimizde 2007 yılında yapılan ve kıyı erozyonuna sebep olan Balıkçı Barınağı’na batık dalga kıran yapılması için görüşmelerimizi gerçekleştirdik. Keşan?ımızın tüm ihtiyaçlarına cevap vermek için canla başla çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.

İller Bankası

Ankara ziyaretleri kapsamında daha sonra, İller Bankası Genel Müdürlüğü Yatırım Değerlendirme Dairesi Başkanlığı Genel Müdür Yardımcısı Onuray Gözütok‘a ziyaret gerçekleştirildi. Bu ziyaret kapsamında Erikli Sahili?ndeki su sorunu için hazırlanan projenin kredisine dair görüşmelerde bulunuldu.
Helvacıoğlu ziyaretin içeriğinde, 2021 yılı yatırım programı ve Erikli Sahili’nde yıllardır devam eden içme suyu sorununun çözümü noktasında hazırlanan projenin kredisine dair görüşmelerde bulunduklarını dile getirerek, Erikli Sahili’nin yeni altyapıya kavuşarak Kocaali’den gelecek içme suyu ile su sorununun tarih olacağını Erikli Sahili’ne hayırlı olmasını temenni etti.

BOTAŞ Genel Müdürlüğü

Daha sonra BOTAŞ Genel Müdürlüğü BOTAŞ Genel Müdür Yardımcısı Abdulvahit Fidan ziyaret edilerek; BOTAŞ’ın proje ve faaliyet alanları ile ilgili görüşmelerde bulunuldu.

Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü

Bu ziyaretin ardından Mustafa Helvacıoğlu ile Edirne heyeti; Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Gökhan Yazgı ile 2. Türkiye Büyük Millet Meclisi Cumhuriyet Müzesi’nde bir araya geldi.
Helvacıoğlu, 2022 Keşan’ın 100. yılına hazırlanan Keşan Kent Müzesi ile ilgili görüşmelerde bulunduklarını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı?nda Mekansal Planlama Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar ile görüşen Helvacıoğlu ve beraberindeki heyet, Keşan’a kazandırılacak Millet Bahçesi ile ilgili Genel Müdürü Yavuz Erdal Kayapınar’ın görüşlerini aldı.

Vakıflar Genel Müdürlüğü

Daha sonra ziyaret edilen Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy ile başta Hersekzade Ahmet Paşa Camii olmak üzere kültürel miraslarımızı geleceğe aktarmak adına yapılabilecek çalışmalara dair istişarelerde bulunduklarının altını çizen Mustafa Helvacıoğlu, şunları kaydetti: “Keşan’ımızın tarihi eserlerine gereken önemi vererek, gelecek nesillere aktarmak ve tarihimize ışık tutan eserlerimizi ayakta tutmak adına bakım, onarım ve tadilat çalışmalarında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Değişim ve gelişimde sürekliliği yakalayarak, tarihine de sahip çıkan hizmet anlayışımızla yaşam kalitesi yüksek bir Keşan oluşturmak en büyük hedefimizdir.”

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı

Ankara ziyaretleri kapsamında son olarak Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Fatma Varank ile görüşüldü.
Ziyaretin içeriği hakkında bilgi veren Helvacıoğlu: “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ile geliştirdiğimiz ve geliştireceğimiz projelerimiz için Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere; Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum, Bakan Yardımcımız Fatma Varank, Edirne Milletvekilimiz ve KEFEK Başkanı Dr. Fatma Aksal, İl Başkanımız Belgin İba, İlçe Başkanımız Gürcan Kılınç ile birlikte desteklerini esirgemeyen herkese Keşan’ımızda yaşayan vatandaşlarımız adına şükranlarımızı sunuyoruz. Çevre ve Şehircilik alanında Keşan’ımızı çok daha ileriye taşıyacak Bakanlığımızca planlanacak tüm proje ve yatırımlarımız şimdiden hayırlı olsun. Yepyeni ve daha güçlü projelerle Keşan’ımızın gelişimi için çalışıyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu