Genel

Keşan 100.Yılda Zafer Yolunda Ekibi 650 kilometre taşıdığı şanlı bayrağımızı İzmir’e ulaştırdı

Keşan Kaymakamlığı, Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, Dumlupınar Belediyesi, Ulubey Belediyesi, Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) işbirliğinde Büyük Taarruz Zaferi’nin 100. yılı dolayısıyla düzenlenen “Keşan 100. Yılda, Zafer Yolunda” projesi kapsamında Akşehir Batı Cephesi Karargahı’ndan alınan Türk Bayrağı, İzmir Valiliği’ne 9 Eylül 2022 Cuma günü teslim etti.

İzmir Valiliği’nde düzenlenen teslim törenine; İzmir Vali Yardımcısı Hulusi Doğan, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, SARDOS Topluluğu Başkanı Faruk Eker ve Keşan 100. Yılda Zafer Yolunda ekibi katıldı.

“Kutsal bayrağımızı 650 kilometre pedal çevirerek İzmir Valiliğimize teslim etmekten büyük onur duyuyoruz”

Törende konuşan Eker, “Akşehir’den aldığımız kutsal bayrağımızı 650 kilometre pedal çevirerek İzmir Valiliğimize teslim etmekten büyük onur duyuyoruz. Şanlı bayrağımızı, 100 yıl önce düşman bayrağının indirildiği göndere çekilmek üzere getirdik.” dedi.

“Sahip olduğumuz tarihi ve milli değerlere sıkı sıkıya sahip çıkmaya devam ediyoruz”

Daha sonra söz alan Helvacıoğlu, proje ekibin 9 gün ve 650 kilometrenin sonunda İzmir’e ulaştığını ifade ederek, şunları söyledi: “Keşan Kaymakamlığı, Akşehir Kaymakamlığı, Akşehir Belediyesi, Dumlupınar Belediyesi, Ulubey Belediyesi, Keşan Saros Doğa Sporları Topluluğu (SARDOS) işbirliğinde Büyük Taarruz Zaferi’nin 100. yılı dolayısıyla düzenlediğimiz “Keşan 100. Yılda, Zafer Yolunda” projemizi hayata geçirmenin gururunu yaşıyoruz. Belediyemiz ve SARDOS iş birliğinde Keşan 100. Yılda Zafer Yolunda ekibimiz ile Akşehir’den aldığımız Şanlı Bayrağımızı İzmir Vali Yardımcımız Hulusi Doğan’a teslim ediyoruz. Projemiz ile Büyük Taarruz’un 100. yılında ‘Keşan 100. Yılda, Zafer Yolunda’ projemizle Atalarımızı andık. Projemiz kapsamında Büyük Taarruz Zaferi’nin 100. yılı dolayısıyla 9 kişi 9 gün boyunca 650 kilometre pedal çevirerek, Akşehir Batı Cephesi Karargahı’ndan aldığımız Türk Bayrağı’nı bisikletler ile cephedeki birliklerin izini takip ederek, anıt ve şehitliklerin ziyaret edilmesinin ardından, 9 Eylül’de İzmir Valiliği’ne teslim ettik. Sahip olduğumuz tarihi ve milli değerlere sıkı sıkıya sahip çıkmaya devam ediyoruz.” dedi.

“Şanlı bayrağımız sonsuza kadar burada dalgalanacak”

Mustafa Helvacıoğlu’nun ardından söz alan Hulusi Doğan ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Sizlere duyarlılığınızdan ötürü teşekkür ederim. Türkiye’nin en batısından bölgemize ve

İzmir’imize gelerek bizleri onurlandırdınız. Şanlı bayrağımız sonsuza kadar burada dalgalanacak. Şanlı bayrağımızı güzel İzmir’imize getirdiğiniz için teşekkür ederiz.”

Konuşmaların ardından Eker, 650 kilometre boyunca taşıdıkları Türk Bayrağı’nı, Doğan’a teslim etti.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu