Spor

Keşan 1. Çocuk Olimpiyatları ve Spor Şenliği’nde 1000 çocuk mücadele etti

Keşan Belediyesi, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Keşan İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Keşan Gençlik Merkezi işbirliğinde, Keşan 1. Çocuk Olimpiyatları Spor Şenliği, 15 Haziran 2022 Çarşamba günü gerçekleştirildi.

Keşan Belediyesi Atatürk Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen ve saat 10.00’da başlayan müsabakalarda, 100 ve 400 metre koşuları, futbol, uzun atlama, tenis topu fırlatma, halat çekme, çuval yarışı, matrak yarışları gerçekleştirildi. Minik sporcular, geleceğin olimpiyat madalyalı sporcuları olmak hedefiyle kıyasıya rekabet ederek başarıya ulaşmak için çalıştı.

Gün boyu devam eden yarışmalar sonrası, derece ve kupa alan sporcu ve takımların ödülleri; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından takdim edildi.

Sporla geleceğin olimpiyat şampiyonu çocukların; hem ahlaki, hem ruhsal, hem bedensel hem de eğitim açısından kendisini geliştirmesine destek olduklarını belirten Helvacıoğlu, “Çocuklarımızın her biri bizim için olimpiyat şampiyonu kadar değerli. Spor Şenliğimizde gün boyu yaklaşık 1000 çocuğumuz aileleriyle birlikte katıldı. Keşan 1. Çocuk Olimpiyatları Spor Şenliğimizde mücadele eden çocuklarımıza madalya ve kupalarımızı takdim ettik. Çocuklarımız çok mutlu, bizler de çok mutluyuz. Nasip olursa seneye olimpiyatlarımızı daha da geliştirerek sürdüreceğiz. Hem eğitimde hem de sporda örnek ve öncü nesiller yetiştirmek için çok çalışmaya devam edeceğiz. Çocuklarımızın gelişimi ve başarılarını artırmaları için kurumlarımızla işbirliği içinde çalışmayı sürdüreceğiz. Madalya ve kupa kazanan geleceğin olimpiyat şampiyonları olacak minik sporcularımızı gönülden kutluyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu