Asayiş

Kazaya karışan sürücü vatandaşların tepkisi üzerine aracını bırakıp gitti

Keşan’da bir otomobil ve motosiklet yol üzerinde çarpıştı. Kazanın ardından çevredeki vatandaşlar sürücüye tepki gösterdi, tartışmaların alevlenmesi üzerine otomobil sürücüsü aracını bırakıp gitti.

Kaza bugün 12.00 sıralarında Paşayiğit Caddesi üzerinde meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, cadde üzerinde seyir halinde olan 34 CFM 257 plakalı otomobil ile caddeye çıkış yapan 22 ABR 313 plakalı motosiklet yol üzerinde çarpıştı. Kazanın etkisiyle motosiklet sürücüsü yere düşerken, kazayı gören vatandaşlar, olay yerinde toplandı.


Çevredeki vatandaşlar yere düşen motosiklet sürücüsünü yerden kaldırıp sağlık durumunu kontrol ederken, otomobilinden inen sürücü ise cep telefonu ile kazayı 112’ye bildirmeye çalıştı.
Bu sırada oradaki vatandaşlar otomobil sürücüsünün telefonla konuşması yerine, yere düşen diğer kazazede sürücü ile ilgilenmesini ve onu hastaneye götürmesi gerektiğini söyledi; ancak otomobil sürücüsünün telefonla konuşmaya devam etmesi üzerine bölgede kısa süreli gerginlik yaşandı. Tansiyonun yükselmesi üzerine sürücü kaza yerinden uzaklaşırken, Keşan Polis Merkezi Amirliği’ne gitti. Bu sırada araç bir süre yol üzerinde kaldı.

Kazanın haber verilmesi üzerine bölgeye ambulans ve polis ekipleri sevk edildi. Motosikletinden düşen sürücüye sağlık görevlileri müdahale ederek kontrollerini yaparken, bölgeye gelen polis memurları ise öfkeli kalabalığı yatıştırmaya çalıştı.
Sürücü bir başka polis ekibi ile olay yerine gelerek aracını yol üstünden kaldırdı, bu sırada biraz önce tartıştığı vatandaşlar ise sürücünün yaralıyı kaza yerinde bıraktığı iddiası sebebiyle yanlış yaptığını söyledi.Araçların kaza mahallinden kaldırılmasının ardından kazaya karışan taraflar kendi aralarında anlaştı; birbirlerinden şikayetçi olmadı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu