Haberler

Kaza sonrası “ilk yardım” tatbikatı gerçeğini aratmadı

Keşan İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği ve Trafik Tescil Büro Amirliği tarafından trafik kazalarının oluş sebepleri ve trafik kazasından sonra ilk yardım müdahaleleri ile ilgili Keşan Trakya Üniversitesi Hakkı Yörük Sağlık Meslek Yüksekokulu’ndan öğrencilerin de katılımlarıyla tatbikat yapıldı.

Tekel Meydanı?nda saat 10.00?da başlayan etkinlik için senaryo gereği kaza yapmış araç getirildi. Uzun yola çıkmış yorgun bir sürücünün sabah saatlerinde yağış altında, yolda direksiyon hakimiyetini kaybedip kaza yapmasının işlendiği tatbikatta, öğrenciler araçta bulunan yaralıları araç içinden çıkardı ardından kaza yerinde ilk yardım müdahalesinde bulundu.

Tatbikat öğrencilerin olduğu kadar, yoldan geçen vatandaşların da ilgisini çekti. Bazı vatandaşlar tatbikatı gerçek zannederken, meraklı bakışlarla izlediler.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Konya Web Tasarım Keşan Web Tasarım Sigara Bırakma Merkezi Sağlıklı Zayıflama Yöntemleri Gluten Diyeti Nasıl Yapılır Dijital Pazarlama Teknikleri Dijital Reklam Ajansı Blikkenslager Keşan Gelinlik
Kapalı