Haberler

Kaymakam Yılmaz, maske denetimine katıldı.. Bazen uyardı bazen takdir etti

Türkiye genelinde 81 ilde sık sık yapılan maske denetimi bugün Keşan’da da gerçekleştirildi.
Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz öncülüğünde şehir merkezinde yapılan uygulamalarda “çenede tutulan maske” manzaraları değişmedi. Keşan genelinde maske kullanımının yüzde 90’lara çıktığını belirten Yılmaz, kontroller sırasında karşılaşılan yüzde 10’luk kesimi oluşturan vatandaşları bir kez daha uyardı.

Ülke genelinde olduğu gibi, Keşan kent merkezinde yapılan denetimlerle, vatandaşın maske kullanımı konusunda farkındalığının arttırılması hedefleniyor. Daha önce genellikle sabah saatlerinde gerçekleştirilen uygulamaların aksine bugün ki uygulama öğleden sonra saat 14.00 sıralarında Paşayiğit Caddesi ve çevresinde başlatıldı.
Uygulamalarda maskesini takmayan bazı vatandaşlar ise heyete hazırlıksız yakalandı.

Kaymakam Yılmaz ve beraberindekileri gören maskesiz vatandaşlar, arkalarını dönerek yüzlerini gizlemeye çalışırken; bazı vatandaşlar ise normal zamanlarda cebinde ve çenelerinde taşıdıkları maskelerini apar topar yüzlerine çekti. Vatandaşların maskesiz bir şekilde kalabalık ortamlara da girdiklerini gören Kaymakam Yılmaz, kendilerini tek tek uyardı; ısrarla maskelerini takmayan ve uzaktan heyetin geçişini öylece izleyen bazı vatandaşlara ise ceza kesildi.

Aynı anda girilen birkaç kalabalık mekanda, heyeti gören bazı vatandaşların telaşla toparlanmaları ve kaçmaya çalışmaları, yasadışı mekanlara yapılan baskınları hatırlatırken, ilgili yerlerin işletmecileri de uyarıldı.

Denetlemeler sırasında karşılaşılan küçük bir çocuğun taktığı maskesi, büyüklerine nazaran koronavirüse karşı daha hassas ve tedbirli olduğunun göstergesi olarak heyetin takdirini topladı.

Öte yandan, Yunus ekipleri de denetlemeler sırasında karşılaştıkları çift sıra ve hatalı park eden bazı araçları, ceza kesilmek üzere fotoğraflayarak tespit etti.

Uygulamalar sırasında basına kısa bir açıklama yapan Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, “Keşan’da maske kullanımı yüzde 90, geri kalan yüzde 10’luk kısmını da bu şekilde gezerek ikaz anlamında uyarıyoruz, ısrarla uymayanlara ise ceza kesiliyor” şeklinde konuştu.

Maske denetimleri heyetin diğer caddeleri gezmesi ile devam etti.İlgili Makaleler

Başa dön tuşu