HaberlerKeşan

Karantina süreleri sona eren 30 taksici yeniden işlerinin başına döndü

Keşan’da pozitif vaka görülmesi ve temaslıların bulunması nedeniyle, faaliyetine 10 gün süreyle ara verilen Saros Taksi Durağı’ndaki 30 taksici, karantinanın sona ermesinin ardından işbaşı yaptı.

Duraktaki 30 taksici, vakaların iyileşmesi ve karantina sürelerinin dolmasının ardından araçlarını yıkayıp, dezenfekte etti.
Bugünden itibaren yeniden çalışmaya başlayan taksiciler, “Halkımızın içi ferah olsun. Onları da kendimiz kadar çok düşünüyoruz. Taksilerimize güvenle binebilirler.” dedi.

Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu ve Keşan Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mahmut Demirkan da dün taksicileri ziyaret ederek, bilgilendirmede bulunuldu.

“Keşan’ın rengi önümüzdeki hafta değişecek”

Yolcu minibüsleri ve taksilerin düzenli olarak dezenfekte edildiğini belirten Helvacıoğlu, şunları söyledi: “Şu ana kadar minibüsler ve taksilerde çok az sorun oldu. Ulaşımda gösterdikleri hassasiyet konusunda kendilerine teşekkür ediyorum. Taksi şoförlerimiz işini gücünü bir kenara bırakarak koronavirüse karşı olağanüstü bir hassasiyet gösteriyorlar. Keşan el ele çalışıyor. Bu pandemi sürecini en iyi şekilde atlatacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Keşan’ın rengi önümüzdeki hafta değişecek. İnşallah, taksi sarısına kavuşacağız.

“Halkımız, gönül rahatlığı ile taksilerimize binebilir”

Daha sonra söz alan Mahmut Demirkan da, odaya bağlı 1 taksi durağında pozitif vaka ve temaslılar görülmesi üzerinde durağın 10 gün süreyle faaliyetine ara verdiğini ifade ederek; “Arkadaşlarımız gönüllü oldu. Hem vatandaşımızı hem de kendimizi riske atmamak adına 10 gün karantina kararı alındı. Hayırlısıyla 10 günü bitirdik. Bugün de araçları yıkadık ve dezenfekte ettik. Halkımız gönül rahatlığıyla taksilerimize binebilir.” şeklinde konuştu.

“Yeniden işimizin başına döndük”

Durak sorumlusu ve taksi şoförü Osman Dinç ise, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Bazı arkadaşlarımızın pozitif çıkması ve temaslılar olmasından dolayı 10 gün süreyle karantinadaydık. Arkadaşlarımız negatife döndüğünde ve temaslıların süresi bittiğinde karantinadan çıktık. Yeniden işimizin başına döndük. Dönmeden önce de hem kendi sağlığımız hem de halkımızın sağlığı için araçlarımızı dezenfekte ettik. Halkımızın içi ferah olsun. Onları da kendimiz kadar çok düşünüyoruz

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu