Haberler

Kantar: “Haydi be Keşan şimdi yardımlaşma zamanı!”

Yenimescit Mahallesi Muhtarı Fikret Kantar, yaptığı açıklamada yaklaşık bir yıl önce hayatımıza giren Kovid-19 virüsü ile hayatımızdaki değişiklere dikkat çekti. Yardımlaşmanın önemini vurgulayan Kantar: “Haydi be Keşan şimdi yardımlaşma zamanı.” dedi.

Ölümcül pandeminin sevdiğimiz bir çok kişiyi aramızdan ayırdığına değinen Kantar, yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “

Kantar; “Yaklaşık bir yıl önce hayatımıza giren Kovid-19 virüsü bir çok yakınımızı arkadaşımızı, komşumuzu hayattan kopardı. Yaşanan bu süreç insanoğlunu daha tedbirleri yaşamaya sevk etti. Dünyanın bazı kesimi virüse karşı gerekli önlemleri aldı. Yeni yaşam düzeninde yapılması gerekenleri yaptı ve yapmaya devam ediyor. Bazı kesimler ise sanki hiç bir şey olmamış dünya bir salgınla mücadele etmiyormuş gibi insanlığı büyük tehlikeye atacak şekilde yaşamlarına devam etti.
Sağlığımız dışında da bir çok denklemde hayatımız değişti. Bunlardan öncelikli olanlarından biri de ekonomik durumlarımız. İşletmelerimiz kapalı. Gelirimizin büyük bir bölümünü yitirmişiz. Zorluklar içerisinde hayatımıza devam etmeye çalışıyoruz. Kendi yaşadığımız ilçeden örnek vermek gerekirse; hala bakıyoruz da maske takmayan, kurallara uymayan vatandaşlarımızı görüyoruz. Sağlıklı bir şekilde hayatımıza devam edebilmemiz için öncelikle kurallara uymalıyız.
Özellikle virüsün mutasyona uğramış ve daha tehlikeli olduğu bu dönemde bahsetmeyim bahsetmeyim diyorum da muhtarı olduğum mahallem geliyor aklıma. Virüsle mücadele edecek gücümüzün son demlerindeyiz. Nasıl yapalım, sağlığımızı koruyalım diye. Evde mi kalalım? Yoksa virüsten önce açlıktan ölme ihtimalimiz olabilir mi ? Kaçak göçek gidip çalışalım mı? Arada kalmış durumdayız. Kimse yanlış anlamasın ayrımcılık tanıyında demiyorum kimseye ama güçlerimizi birleştirip Keşanımız’ın her mahallesinde ekonomik anlamda artık evine ekmek götüremeyen kim varsa hepsi için mücadele edelim.
Bakıldığında Keşanımız’ın bir çok üst düzey şirketleri, inşaat firmaları, süper marketleri, büyük bir halimiz var. Değerli iş adamlarımız var. Herkes kendine yakışanı yapsa bu süreçte Keşanımız da evine ekmek götüremeyen kimse kalmaz. Kimsenin de bal baklava beklediği de yok zaten. Mücadele koşturmaca yılmadan, usanmadan Allah’a şükürler olsun bir belediyemiz var. Ama bütün yükü de belediyemizin omuzlarına bırakmamak lazım. Elinden gelenin çok çok fazlasını yaptığına ben şahidim. Bu özveriyi Keşanımızın değerli iş adamlarından da bekliyoruz. Başka Keşan yok. Birbirimize sahip çıkalım. Çünkü 100 sene sonra da bu topraklarda hepimizin torunları yaşayacak. Onlara sağlıklı yardımlaşmanın ne demek olduğunu anlayacakları bir gelecek hazırlayalım. Kurallara uyalım, maskemizi takalım, sosyal mesafemizi koruyalım. Birbirimizle temas etmeyelim. Ev ziyaretlerini artık bırakalım kendimizin ve sevdiklerimizin sağlığı İçin.
Teşekkürü hak eden Keşan Kültürspor Kulübü Başkanı Evren Bulut ve Genel Kaptanı Ercan Arabacı da her daim mahallemizin yanındalar. Gerektiğinde futbolcu kardeşlerimiz gönüllü olarak yaşlılarımızın yardımına koşuyor. Kulüp Başkanı ve Yönetimimiz de erzak konusunda ne zaman arasak yardımcı oluyor. Onlar da sağolsunlar.
Ben buradan yüksek bir sesle diyorum; “Haydi be Keşan şimdi yardımlaşma zamanı.”
şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu