Asayiş

Jandarma, kurallara uymayan 9 kişiye cezai işlem uyguladı

Korona virüs ile mücadele tedbirleri kapsamında uygulanan yasak ve kısıtlamalara uymayanlara ceza yağmaya devam ediyor. Jandarma tarafından yapılan denetimlerde, corona virüsü önlemlerine uymayan 9 kişiye toplam 9 bin 436 TL ceza kesildi.

İpsala İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından, corona virüsü tedbirleri kapsamında yapılan denetimlerde İpsala?ya bağlı Sarıcaali köyündeki bir bakkalda 5 kişinin alkol aldığını belirledi. Bakkal içindeki 5 kişiye ‘sosyal mesafe’ye uymamaktan toplam 1.960 TL, ve yine aynı yerde 20 yaşın altında olduğu belirlenen bakkal kasiyerine de 20 yaş ve altında olanların sokağa çıkmaları yasağına muhalefet ettiği gerekçesiyle 3 bin 150 TL idari ceza uygulandı.

Aynı kapsamda uygulamalara devam eden Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri de, Erikli Sahili’ndeki bir restoranda müşterinin oturarak yemek yemesine müsaade ettiği belirlenen işletmeciye emre aykırı davranış suçundan 3 bin 150 TL ceza kesti.
Yine, Yayla ve Mecidiye sahillerinde denetimlerine devam eden Keşan İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri bu sefer de 65 yaş ve üstü için sokağa çıkma yasağına uymayan 3 kişiye toplam 1.176 TL idari ceza uyguladı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu