Asayiş

Jandarma kaçakçılara göz açtırmıyor

Edirne İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, il genelinde kaçakçılığa göz açtırmadı. Yenikarpuzlı, Lalapaşa ve TEM gişelerinde yapılan aramalarda kaçak olduğu tespit edilen, piyasa değeri yaklaşık olarak 510 bin TL olan cep telefonu, alkol, parfüm, domuz eti ele geçirildi.İlk olarak, 7 Ocak Perşembe günü Lalapaşa?de şüpheli bir şahsı takibe alan jandarma ekipleri geniş kapsamlı çalışmalar yürüttü. Şahsın evi, iş yeri, çiftliği ve aracında arama yapan ekipler kaçak olduğu tespit edilen 110 Litre içki (Votka- Viski) ele geçirdi.


Aynı gün bu kez Yenikarpuzlu?da çalışmalar gerçekleştiren ekipler, bir başka şahsı daha takibe aldı. Şüpheli şahsın evinde yapılan aramalarda ise, , gümrük kaçağı olduğu tespit edilen çeşitli marka ve modelde toplam 2 bin 675 Adet cep telefonu ile 173 Kg. domuz eti ele geçirildi. Bahse konu malzemelerin maddi değerinin yaklaşık 450 bin TL olduğu tespit edildi.


Jandarma ekiplerinin çalışmaları 8 Ocak Cuma günü de Edirne ili merkez ilçesinde de devam etti. TEM gişeleri yol arama ve kontrol noktasında yapılan uygulamalarda, İstanbul?dan Romanya?ya gitmekte olan yolcu otobüsünde yapılan aramada, fatura ve belgesi bulunmayan, kaçak yollarla üretilerek piyasaya sürülecek olan çeşitli cins ve markalarda kaçak parfüm olduğu tespit edildi. Şüpheli araçta toplam 600 adet kaçak parfüm ele geçirilmiş olup, ele geçirilen malzemelerin piyasa değeri yaklaşık 60 bin TL olduğunu bilgisine ulaşıldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu