Haberler

İzinsiz olarak patlayıcı madde bulunduran veya satanlar 8 yıla kadar hapis cezası ile yargılanıyor

İzinsiz olarak havai fişek satan işletmelere karşı yapılan kontrollerde yetkisi olmayan iş yerinde çok sayıda yanıcı patlayıcı veya parlayıcı madde ele geçirildi.

Keşan İlçe Emiyet Müdürlüğü ekipleri, aldıkları izinsiz olarak havai fişek satıldığı ihbarı doğrulusunda Keşan’da faaliyet gösteren bir iş yerinde denetimlerde bulundu.
Bahse konu işletme içerisinde arama yapan ekipler, işletmenin zemin katında satışa hazır halde raflarda muhafaza edilen havai fişek, maytap, torpil ve meşale ele geçirdi.
Aramalar sonucu bulunan 10 kutu havai fişek, 156 adet volkan, 88 adet maytap ve 26 adet meşaleye el koyulurken, iş yeri sahibi R.G. hakkında Türk Ceza Kanunu’nun 174. maddesinden adli işleme başlandı.

Keşan İlçe Emniyeti tarafından yapılan bildiride, yetkisi olmayan işletmelerin, özellikle düğün ve özel günlerde kullanılmak üzere havai fişek satan, işletmelerle ilgili denetimlere devam edileceği, tespit edilecek olan aksaklıklarla ilgili gerekli yaptırımlar uygulanacağına dair uyarı yapılırken, iş yerinde izinsiz şekilde yanıcı, patlayıcı veya parlayıcı madde bulunduran ya da satanların 4 yıl ila 8 yıl arasında değişen hapis cezası ile yargılanacaklarına dikkat çekildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu