Haberler

İYİ Parti Kadın Kolları, endişe ve desteklerini basın açıklaması ile duyurdu

Keşan’da yaşanan kadınların gizlice fotoğraflarının çekilip sosyla medya hesabın paylaşılmasının ardından tepkiler devam ediyor. Konu ile ilgili İYİ Parti Kadın Kolları Başkanı Hülya Yılmaz açıklamalarda bulundu.
Yılmaz, kadına yönelik şiddetin son bulmasına yönelik ciddi ve kalıcı tedbirler almakta gecikmesi durumunda vatandaşın çözümü kaos ile arayacağına dikkat çekerek konu ile ilgili olarak yapılan açıklamalar için, “Açıklamalar ise yetersiz kalmakta ve kamuoyunu rahatsız etmektedir.” dedi.

İlçemizde yaşanmış olan kadınlarımıza yönelik çirkin olayı kınıyor ve olayın şehrimizde yaşanmış olmasından ayrıca üzüntü duyuyoruz. Kamuoyuna yapılması gereken bir açıklamaya ihtiyaç duyulmakta; hukuksal açıklamalar ise yetersiz kalmakta ve kamuoyunu rahatsız etmektedir.

Günümüz ülke şartlarında özellikle pandemi sürecinde yaşanan kadına yönelik şiddet olaylarındaki artışa da dikkat çekmek istiyoruz. Toplumumuzdaki ahlaki çöküşün müsebbibi siyasi iktidarın kadına yönelik şiddetin son bulmasına yönelik ciddi ve kalıcı tedbirler almakta gecikmesi, vatandaşın çözümü kaos yoluyla aramasına sebep olacaktır.

Toplum vicdanını zedeleyen kadına yönelik şiddet olaylarının bugüne kadar şehrimizde sık karşılaşılmamış olması bu ve buna benzer olayların tekrarlanmayacağı anlamı çıkarmaz. Ancak her koşulda parti avukatlarımız ve kadın kollarımızla bu ve benzeri olayların failleri hakkında gerekli işlemlerin yapılmasına dahil olacağımızı ve teşkilatımız olarak tüm hukuki süreçlerin takipçisi olacağımızı beyan ederiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu