HaberlerKeşanSiyaset

İYİ Parti İlçe Başkanı Sarıkeçe: “Siyasette olur böyle şeyler.. Nerede kalmıştık?”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in imzasıyla 15 Nisan 2023 tarihinde İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı’na “Kurucu İlçe Başkanı” olarak atanan Zafer Sarıkeçe, 19 Nisan 2023 Çarşamba günü düzenlediği basın toplantısında, “Siyasette olur böyle şeyler. Nerede kalmıştık? Kaldığımız yerden devam edeceğiz.” dedi.
Ramazan Ayı’nı ve ve Ramazan Bayramını kutlayarak sözlerine başlayan Sarıkeçe, yönetimini oluşturmak için çalışmalarının devam ettiğini belirterek, görev alacak isimlerin en kısa süre içinde genel merkeze gönderileceğini söyledi.
Sarıkeçe; “Yönetim kurulumla, bayram sonu itibari ile hep birlikte tam kadro burada olacağız.” dedi.

“Görevden alınmadan önce istifa etmiş bir ilçe başkanı
olarak karşınızdayım”

19 Nisan 2023 Perşembe günü İYİ Parti Keşan İlçe Başkanlığı’nda düzenlenen basın açıklamasında konuşan Zafer Sarıkeçe, daha önce yaklaşık 3,5 yıllık bir görev süresi bulunduğunu hatırlatarak şunları söyledi:
“Daha sonra, görev süremiz bitmeden, o dönemki il başkanımızın talebiyle, istifa etmemiz genel merkez tarafından istendi. ‘Eyvallah’ dedik, 5-10 dakikada il başkanımızın eline istifalarımızı sunduk. Daha sonraki süreçte de genel merkezimizin talebi doğrultusunda görevden alındığımız bize tebliğ edildi ama altını çizerek ifade etmek istiyorum; görevden alınmadan önce istifa etmiş bir ilçe başkanı olarak ben bugün tekrar huzurlarınızdayım.”
Genel Merkez’in kendisine “Tekrar görevinin başına geç” emrini verdiğini kaydeden Sarıkeçe, bu görevlendirmeyi, 15 Nisan 2023 tarihinde İl Başkanı Alpay Alpagut Engin’in kendisine bildirdiğini dile getirerek; “Siyasette olur böyle şeyler. Rahmetli Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in bir tabiri vardır, ‘Siyasette 8 kere giderim, 9 kere gelirim’ diye. Bunlar da bizim demokrasimizde var olan şeyler. Gönül bunların bir daha yaşanmamasını arzu eder. Bizler de çok koltuk sevdalısı insanlar değiliz. Tam tersine, amacımız, emanet aldığımız koltukları bizden sonraki gençlere güzel bir şekilde, kırmadan, dökmeden, sahiplerine geri vermektir. Bizim başka hiçbir beklentimiz, amacımız olmadı, olamaz da.”

“Genel başkanımızın başbakanlığı için tüm gayreti göstereceğiz”

“İnşallah bundan sonra da görevimiz hayırlısıyla kazasız belasız olarak devam eder, bizden sonra gelecek olan kardeşlerimize arkadaşlarımıza bu görevi devir teslim çerçevesinde güzelliklerle devretmek nasip olur.” diyen Sarıkeçe, yönetimi ile birlikte gerçekleştirmeyi hedefledikleri öncelikli projeleri olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:
“Biz eskisi gibi, yeniden çalışmalarımızla halkımızın gözünde, en önemli yer olan milletimizin gönlünde hak ettiğimiz yerde olmak için mücadelemizi tüm gücümüzle vereceğiz. Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendinin ‘Başbakan olacağım’ hedefinde, sonuna kadar, bize düşecek ne varsa, ekibimle beraber elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz.”

“Nerede kalmıştık? Nerede bıraktıysak oradan devam..”

Sarıkeçe, toplantıya katılan yönetim kurulu üyelerinin dışında 4-5 kişinin daha olduğunu ancak Ramazan Bayramı arifesi olması nedeniyle toplantıda bulunamadıklarını belirterek, “Bir taraftan bayram arifesi, herkesin işleri güçleri var, bir taraftan milletvekili seçimi, bir taraftan cumhurbaşkanlığı seçimi derken, iki ayağımızı bir pabuca girdi gibi görünüyor ama biz zorlukları seviyoruz. Atalarımızın bu vatanı kolay elde etmediği gibi, biz de mücadelemizi vereceğiz. İnşallah Cenabı Hak da bizim bu gayretlerimizi karşılıksız bırakmayacak. Henüz çok yeniyiz ama hedeflerimiz aynı. Kaldığımız yerden devam! Nerede bıraktıysak oradan devam.” dedi.
Atamanın duyulmasıyla birlikte arayan soran, çiçek gönderen herkese teşekkür eden İyi Parti Keşan İlçe Başkanı Zafer Sarıkeçe, “Lakin partimizi bugün açtık. Bugünden sonra, arayan soran arkadaşlarımızı, abilerimizi partimizde ağırlamaktan şeref duyarım, onur duyarım. Üyelerimiz de sağolsunlar teveccüh gösterdiler, sosyal medyada yazıyorlar, tarafımı arıyorlar, mesajla ulaşıyorlar, yeniden üye olmak istediklerini iletiyorlar. Bayrama kadar ve bayram sonu, yeniden İyi Partili üyelerimizi ailelerine dönmeye sizlerin aracılığıyla davet ediyorum. Bayram sonu da tüm arkadaşlarımızla birlikte tam kadro sahada olacağız. Burada kendilerini ilçe merkezimizde ağırlayacağız. ‘Nerede kalmıştık?’ diyoruz. Hayırlı uğurlu olsun, Allah utandırmasın.” diye konuştu.

Yönetim listesi cuma gününe kadar onaya sunulacak

Zafer Sarıkeçe, ilçe yönetim kurulu listesini 21 Nisan Cuma gününe kadar netleştirip İyi Parti İl Başkanlığı’na sunacaklarını, onların da genel merkeze onaylatacağını belirterek, bayram programının ardından 28-29 Nisan’da milletvekili adaylarının Keşan’a geleceğini ve çalışmalarına hız kazandıracaklarını sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu