BölgeHaberlerUlaşım

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, bayram öncesi yaşanan ulaşım sorununa dikkat çekti

Demir: “Devlet vatandaşını mağdur etmemeli”

İYİ Parti Edirne İl Başkanı Ekrem Demir, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi yaşanan ulaşım problemine ilişkin konuştu.
Ramazan Bayramı’na günler kala biletlerin tükendiğini ve bu durumun vatandaşları mağdur ettiğini bildiren Demir, birçok vatandaşın memleketine, ailesinin yanına veya gitmek istedikleri yere ulaşmak için bilet aradığını ancak bulamadığını dile getirdi.
Demir, yaşanan ulaşım sıkıntısına ilişkin açıklamasında şunları söyledi:
“An itibariyle Ramazan Bayramı’na 10 günden fazla zaman var. Ancak tren biletleri şimdiden tükenmiş durumda. Ulaştırma Bakanlığı’nın vaat etmiş olduğu sefer ve ek vagon uygulamasından ise şimdilik eser yok. Eğer ek vagon ya da ek sefer olmazsa bayramda trenlerde şimdiye kadar görülmemiş bir izdihamla karşı karşıya kalınacaktır. Bayram şartlarında Edirne treninin en az 10 vagon işletilmesi gereklidir ve eğer mümkünse mutlaka ek sefer ile destek sağlanmalıdır. Devlet, vatandaşını hele ki bayram öncesi mağdur etmemelidir.”

“Vurdumduymaz yönetim anlayışlarıyla milletin ihtiyaçlarına cevap veremiyorlar”

Öğrencilerin daha ekonomik şartlarda Edirne’ye gidip gelmeleri için tek tren seferinin yeterli olmadığını, en az iki sefer olmasını talep ettiklerini vurgulayan Demir; “Maalesef çözüm üretilmedi. Şimdi de bayram tatilinde Edirneli hemşerilerimiz ve öğrencilerimiz anne-babasına ve sevdiklerine kavuşması için karayolunun çok pahalı olması, bayramı ailelerin yanında geçirmek isteyenlerin buruk bayram geçirmesine sebep olacaktır. Bu vurdum duymaz yönetim anlayışı milletin ihtiyaçlarına cevap vermediği gibi söz dinlemez nobranlıklarına devam etmelerini anlamakta zorluk çekiyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu