GündemKeşan

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya saldırıları Keşan’da protesto edildi

İsrail’in Doğu Kudüs’teki Filistinlilere yönelik saldırıları ve Filistinlilerin Doğu Kudüs’ün Şeyh Cerrah Mahallesi’nde evlerinden zorla çıkarılma tehdidiyle karşı karşıya kalması Keşan’da protesto edildi.

Dün akşam yatsı namazının ardından İki Minareli Çarşı Camisi önünde toplanan çeşitli sivil toplum örgütlerine üye gruplar, “Katil İsrail” ve “Mescid-i Aksa onurumuzdur” diye seslenirken, ellerinde Türk ve Filistin bayrakları taşıyan grup, “Terörist İsrail, Filistin’den defol”, “Gazze’ye, Aksa’ya, direnişe bin selam” sloganları attı.
Burada grup adına basın açıklamasını okuyan Gürsel Debreli, İsrail’in Filistinlilere hayat hakkı tanımadığını söyledi.

Filistin’de savunmasız kadınlara ve çocuklara ateş açıldığını vurgulayan Debreli, “Filistin’deki Müslümanlar başta olmak üzere, önlerindeki her şeyi yakıp yıkmak istiyorlar. Ancak biz Müslümanlar bunlara inşallah müsaade etmeyeceğiz. Yahudilerin en büyük silahı ekonomi. Bu paraya teslim olmamamız onların canını acıtır. Bu anlamda elimizden geleni yapalım.” dedi.

Ardından Filistinliler için dua edildi.
Öte yandan Filistin Sağlık Bakanlığı şimdiye kadar İsrail bombardımanı sonucu 12’si çocuk 35 kişi hayatını kaybettiğini 220 kişinin ise yaralandığını bildirdi.

Reklam

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu