Haberler

İpsala’da TANAP açılış töreni yoğunluğu

Azerbaycan gazını Avrupa’ya ulaştıracak Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı (TANAP) Projesi’nin Avrupa bağlantısının, İpsala’da açılış töreni gerçekleştirildi.
Tören sebebiyle şehirde geniş güvenli önlemleri alındı. Yaklaşık 1750 asker, polis ve jandarmanın görev yaptığı ilçede adeta kuş uçurtulmadı. Sivil araç trafiğine kapatılan yolllarda, İpsala ve tören alanı arasında davetliler için ring seferleri düzenlenirken yollarda ile şehir içindeki geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti.


Daha önce böyle bir güvenlik çalışmasını görmediklerini belirten İpsalalılar’a TANAP ve şehirdeki yoğunluğu sorduk. “Daha önceden İpsala?nın ismini bilmeyen insanlar ve bütün dünya artık şehrimizi tanıdı” diyen halk, uluslararası bir projenin bağlantı noktası olmaktan dolayı mutluluk duyduklarını söyledi.İpsala’nın isminin herkes tarafından bilinmesinden mutluluk duyduğunu belirten  bir vatandaş,”Ülkemize hayırlı olsun, İtalya’ya doğru boru hattı olacak, memleketimiz dünya çapında bir numara olsun. Ülkemizin dört bir köşesinde İpsala’nın nerede olduğunu bilmeyen vardı. Askerlik yaptığım zamanlarda ‘İpsala neresi’ diyenler vardı, bu vesile ile tüm dünya ilçemizi tanımış oldu” derken; alınan güvenlik önlemlerini izleyen bir başka vatandaş da, “İpsala hayatında görmediği bir kalabalıkla karşılaştı. Yoğunluk güzeldi, alınan tedbirler her şey yerindeydi. İpsala halkı ve köyler olarak gayet memnun kaldık biz. Sözün bittiği noktadayız” dedi ve “Güzel bir organizasyon oldu. Aşırı derecede bir yoğunluk vardı. Türkiye’den ve uluslararası araçlar vardı. Böyle bir kalabalık olmadı hiç İpsala’da, hoşumuza gitti köyümüzün de ismini duydukça.” diyerek proje kapsamında ilçelerinin  adının anılmasından mutluluk duyduğunu belirtti.TANAP’ı yorumlayan bir başka vatandaş ise “Bence çok güzel oldu ve gerekliydi.  Türkiye’nin güvencesi oldu, Ülkemizin geleceğini garanti altına alıyor bu boru hattı projesi, en azından gaz sıkıntımız olmaz.” diyerek, projenin Türkiye açısından olumlu olduğunu dile getirdi.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı