SON DAKİKA

İpsala’da 2 düzensiz göçmenin daha cansız bedenine ulaşıldı! Ölü sayısı 12’ye yükseldi! Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor..

Bugün öğlen saatlerinde Edirne Valiliği’nden, İpsala ilçesine bağlı Paşaköy köyü Mandakoru mevkisinde Yunanlılar tarafından geri itilen ve donarak vefat eden 9 göçmenin cansız bedenine ulaşıldığı bilgisi gelmişti.

Donma riski altındaki bir göçmenin ise kurtarılarak Keşan Devlet Hastanesine sevk edildiği kaydedildi.
Valilik tarafından yapılan açıklamada; tıbbi yardım ihtiyacı olabilecek göçmenler için bölgedeki arama tarama faaliyetlerinin devam ettiği bildirilirken, arazide yapılan arama tarama çalışmaları sonrasında 2 göçmenin daha cansız bedenine ulaşıldığı ifade edildi.

Valilikten yapılan açıklamada: “Hastaneye sevk edilen göçmen de kurtarılamayarak vefat etmiştir. Vefat eden göçmen sayısı maalesef 12’ye ulaşmıştır. Jandarma, sınır birlikleri, polis ve AFAD ekiplerimiz tarafından arama tarama faaliyetlerine devam edilmektedir.” denildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da, Yunanistan sınırında ayakkabıları çıkartılıp elbiseleri soyulan ve Yunan birlikleri tarafından geri itilen 22 göçmenden 12’sinin donarak hayatını kaybettiğini Twitter hesabından duyurdu.
Kan donduran fotoğrafları paylaşan Bakan Soylu, “AB çaresiz, cılız ve insanlıktan yoksun. Yunan sınır birlikleri, mağdura cani, FETÖ’ye müşfik” ifadesini kullandı.

Edirne Valisi Ekrem Canalp, Sınır Birlikleri, Jandarma, Polis ve AFAD ekipleri tarafından yürütülen arama, tarama faaliyetleri hakkında bilgi alarak yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu