BölgeEkonomiSektörel

İpsala Kaymakamı Sevgili, “Mart ayı sonunda bitecek” dedi.. Keşan’da şafak 10 yıl artı 355

İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, alt yapı çalışmaları devam eden İpsala Organize Sanayi Bölgesinde incelemelerde bulundu.

Alt yapı çalışmalarını sürdüren firma yetkililerinden bilgi alan Kaymakam Sevgili, ”Altyapı çalışmamız tüm hızıyla devam ediyor. Mart ayı sonuna kadar bitecek. İpsala OSB en hızlı kurulan OSB olarak Türkiye’nin ‘en’lerinde yerini alacaktır.” dedi.

İpsala’da 350 dönümlük alana kurulacak organize sanayi bölgesinin alt yapı işi temeli 5 Ocak 2024 tarihinde atılmıştı.

“Darısı Keşan’ın başına!”

Öte yandan, Keşan’da 31 Ocak’ta alt yapı işi ihale edilen ve bugün de ihaleyi alan firma ile imzaların atıldığı Keşan Gıda İhtisas OSB‘de alt yapı işi için ise 355 gün süre verildi.

Firmanın işi zamanında bitireceğine de vurgu yapılan yapım işi sözleşmesi imza toplantısında, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu’nun, “10 yıldır süren bu yolculukta artık bacaların tüttüğü, istihdamın yaratıldığı, Keşan ekonomisinin hızla ilerleyeceği bir süreç başladı.” ifadelerine yer vermesi, Keşan Gıda OSB’de kat edilen mesafe ile İpsala OSB’nin hızlı ilerleyişini kıyaslayan ve “10 yılın üzerine 355 günü de ekledik!” diyen bazı vatandaşlarca, “Darısı Keşan’ın başına! Bakalım bacalar ne zaman tütecek, istihdam hangi seçimden sonraya kalacak!..” yorumlarına neden oldu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu