EğitimGenel

İlköğretim haftası Keşan’da törenle kutlandı

2021-2022 eğitim öğretim yılının başlaması ve İlköğretim Haftası nedeniyle, bugün Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından çelenk sunma töreni yapıldı.

Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen ve saat 10.00’da başlayan törene; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Başkan Yardımcısı Nuran Uslu, Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz, şube müdürleri, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
Keşan Lisesi Edebiyat Öğretmeni Seçkin Öztürk tarafından sunum yapılan törende İlhan Saz tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, saygı duruşu ardından İstiklal Marşı okundu.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı da Keşan İlçe Milli Eğitim Müdürü İlhan Saz yaptı.

“Her yeni başlangıç, yenilikleri ve güzellikleri beraberinde getirir. Bilindiği üzere yaşadığımız salgın sürecinin bir sonucu olarak geçtiğimiz yılın mart ayından bu yana büyük ölçüde ara verilmek durumunda kalınan yüz yüze eğitim, 6 Eylül 2021 tarihi itibariyle yeniden başladı.
Keşan ilçemiz olarak 13.917 öğrenci 1083 öğretmen ve 57 eğitim kurumumuzla hazır olarak bizler de yeni bir eğitim öğretim yılına başlamanın hep birlikte heyecanı ve mutluluğunu yaşamaktayız. Sevgili öğrencilerimiz ise hayatı tanımaya başladıkları aile ortamından sonra ikinci yuvaları olarak gördükleri okullarına kavuşmanın sevinci içerisindeler.

Eğitim hayatlarında ayrı ayrı her birine üstün başarılar diliyorum. Eğitimin amacı bir ülkeyi kalkındırmak, geleceğe taşımak hedefleri olan bir nesil yetiştirmektir. Millet olarak ta bizler başarılı olmanın yegane yolunun çalışmak olduğunun farkındayız.
Başöğretmenimiz Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır; Çalışkan olmak.’

Tüm eğitim camiamız olarak bu anlamlı sözün ışığında ve bilincinde sevgili öğrencilerimizin ilim deryasına adım attığı 2021-2022 eğitim öğretim yılını hep birlikte karşılamaktayız.
Değerli öğretmenlerimiz, öğretmenliğin bir ideal ve özveri mesleği olduğunun bilinciyle, çok kutsal ve onurlu bir hizmeti yerine getirmektesiniz.
Sizler, öğrencilerimizin önce yüreğine, sonra aklına dokunan, okulu ve okumayı sevdiren bir rehbersiniz.

Yeni bir eğitim-öğretim yılının başında, sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir yıl geçirmenizi diliyorum.
Sevgili öğrenciler, şunu biliniz ki bizler her zaman sizleri kendinize, ailenize, çevrenize ve ülkemize yararlı birer insan olarak yetişmenin gayreti içerisinde olacağız. İnanıyorum ki sizler eğitim yuvalarınızda daha çok çalışarak Türkiye Cumhuriyeti devletimizi bugün bulunduğu konumdan çok daha ileri seviyelere taşımak için çaba sarf edeceksiniz.
Değerli velilerimiz, bizlere emanet ettiğiniz en değerli varlıklarınızın, bu ağır sorumluluğunu omuzlarımızda, yüreğimizde hissediyoruz. Onları hayata beraberce hazırlayacağız. Sizlerle birlikte sürekli iletişim içerisinde, yarınlarımızı güvenle emanet edeceğimiz çocuklarınızı, Türk Milli Eğitiminin amaçları doğrultusunda en iyi biçimde yetiştireceğimizden emin olunuz.

Eğitim öğretim sürecinde sizlerin de desteklerinizi yanımızda görmekten mutluluk duyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları olmak üzere bu cennet vatan uğruna toprağa düşmüş tüm şehitlerimizi burada bir kez daha saygı, minnet ve şükranla yâd ediyor, yönetici ve öğretmen arkadaşlarıma, okul aile birliklerinin değerli yönetici ve üyelerine, öğrencilerimize ve ailelerine eğitim öğretim hizmetlerini yürüten bütün personelimize en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, 2021-2022 eğitim öğretim yılının ve İlköğretim Haftamızın ülkemize ilimize Keşan’ımıza hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. İlköğretim Haftanız kutlu olsun.”

Törenin ardından Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu tarafından tören alanındaki eğitimcilere ve öğrencilere karanfil verildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu